Paylaş

Facebook hikayelerin görüntüsü bozuk çıkıyor. Facebook yüklenen ve arkadaşlarınızın hikayesindeki görüntülerin kalitesi bozuk geliyorsa bunun nedenlerini ele aldık.

Hikayelerin kullanım oranı gün geçtikçe tüm uygulamalarda artış göstermeye başlamıştır. Artık hemen hemen tüm uygulamalarda normal paylaşımların yerini hikayeler almıştır. Snapchat uygulamasıyla birlikte hayatımıza giren ve daha sonrasında whatsapp,instagram ve Facebook hesaplarına da dahil olan durum paylaşımları oldukça popüler hale gelmiştir. Çünkü baktığımızda instagram hesaplarında normal paylaşımların yerini hikaye paylaşımlarının aldığını görebiliyoruz. Yine aynı şekilde Facebook hesaplarında da hikayelerin paylaşımlarında artış olduğunu görebiliyoruz. Anlık paylaşım dediğimiz durum paylaşımları da artık normal paylaşımlar kadar önem arz etmektedir. Hesaplarda yapılmış olan hikayelerin kontrolleri sağlandığında görüntüsünün net olmaması ya da bulanık çıkmasının altında yatan nedenin neler olduğuna birlikte bakarak çözümü getireceğiz.

Facebook hikayelerin görüntüsü bozuk çıkıyor

Facebook hikayeler net değil, facebook hikaye görüntü ayarı, facebook hikaye görüntüsü bulanık, facebook hikayeler neden bulanık çıkıyor, facebook hikaye görüntüsü bozuk geliyor, facebook hikaye görüntülerindeki netliği nasıl geri getirebilirim. Sizin ve arkadaşlarınızın yaptığı hikaye paylaşımlarındaki görüntü netliğinin düzene koyulabilmesi yönünde tüm ayarları yazı içerisinde anlatımını sağlayacağız.

Facebook hikaye görüntüsü net değil

Normal şartlarda galeride görünen bir resim facebook uygulamasında paylaşım sağladıktan sonra netlik noktasında sorun yaşatıyorsa sebebi internet bağlantısıyla alakalıdır. Sadece sizin paylaşım yaptığınız hikaye de değil diğer hikayelere de baktığınızda aynı netliğin olmadığını görebilirsiniz. Resimlerin yükleme işlemleri tam olmadığı için netlik bağlantının tam oturmasıyla birlikte gelecektir.

Facebook hikayelerin görüntüsü bozuk çıkıyor, facebook hikaye görüntüsü net değil, facebook hikayeler bozuk, facebook hikaye görüntüsü bulanık, facebook hikaye görüntü ayarları, facebook hikaye görüntüsünü düzeltme
  • Arkadaşlarınızın yaptıkları paylaşımlarda da aynı bulanıklık olması halinde mobilden bağlıysanız wifiye, wifiden bağlıysanız mobile bağlanarak ayarları yapabilirsiniz.
  • Bağlantı noktasında bir problem olmadığını görmeniz halinde uygulamaya farklı bir telefondan girerek deneme sağlamanız da yarar bulunmaktadır.
  • Ayarlarımızı gerçekleştirmemizle birlikte eğer facebook şifrenizi biliyorsanız uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeniz gereklidir. Bağlantıları bu şekilde denemeniz halinde sorunun giderilmiş olması gerekiyor.
  • Ancak yüklemelerde tüm yapılan kontroller sonrasında da sorun devam ederse bu durumda sorun bildirisi yaparak durumu Facebook yetkililerine iletmeniz gerekiyor.
TAVSİYE YAZI: Messenger kişileri yönet ne işe yarıyor

Ayarlar neticesinde sorun giderilecek iken Facebook alanında farklı bir problem yaşanması halinde bunu bizlere yorum alanından bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here