Paylaş

Facebook hikayeler kendiliğinden galeriye kaydedilmesin. Facebook hikaye kısmında paylaştığınız fotoğrafların galeriye otomatik kaydedilmesin istiyorsanız detaylar haberimizde.

Galerinize gelen resimlerin facebook hikayelerinde paylaştığınız resimler olduğunu gördüğünüzde şaşırmanız gayet normaldir. Kendiniz indirmediğiniz bir resmin otomatik olarak galeriye gelmesi şaşırmanıza yol açacaktır. Whatsapp ve instagram hesaplarında sevilerek kullanılan hikayeler özelliği facebook hesaplarında da kullanılmaya başlanmıştır. Facebook hikayelerini 24 saat içerisinde indirmediğiniz taktirde otomatik olarak kaybolmaktadır. Hikaye paylaşımlarını farklı kılan noktada budur. Anlık fotoğraf ve video paylaşımlarını çekiyoruz. Ve çektiğimiz bu görseller arşiv açık değilse eğer kendiliğinden kaybolmaktadır. Facebook hikaye arşivini aktif etmeniz halinde fotoğraflarınız direk olarak galeriye kaydedilmektedir. Şimdi ise paylaşılan fotoğrafları kaydet sekmesi açıksa çekilen fotoğrafların tamamı otomatik olarak galeriye kayıt edilmektedir. Galerinin dolmaması için işlemi kapalı konuma getirmek istiyorsanız ayarları birlikte gözden geçireceğiz.

Facebook hikayeler kendiliğinden galeriye kaydedilmesin

Facebook hikayeler otomatik indirilmesin, facebook hikaye resimleri otomatik kaydedilmesin, facebook paylaşılan hikayeler galeriye düşmesin, facebook hikayeler galeriye neden düşüyor, facebook hikayeler galerime yüklenmesin. Facebook hikaye alanında paylaşılan resimlerin sürekli olarak galeriye gelmesi belli zamandan sonra hafızayı doldurabilir. Yani resim çekilmeyi çok seviyor ve facebook hikayelerine de sıklıkla paylaşım sağlıyorsanız bu ayarı kapalı hale getirmelisiniz.

Facebook hikayeler otomatik indirilmesin

Facebook hikaye bölümüne girdiğinizde normal bir paylaşım yapmadan kamerayı açtığınızda sayfanın sağ üst köşesinde bulunan Ayar butonu olacaktır. Bu butona tıklamanız halinde paylaşılan fotoğrafı kaydet diye bir seçenek göreceksiniz.

Facebook hikayeler kendiliğinden galeriye kaydedilmesin, facebook hikayeler galeriye düşmesin, facebook hikayeler galeriye indirilmesin, facebook hikayeler galeriye yüklenmesin

Yüksek ihtimalle bu kısım sizde açık durumdadır. Sola kaydırmakla birlikte bu alanı kapalı hale getirebilirsiniz. Artık hikayelerdeki resim paylaşımlarınız galeriye kaydedilmeyecektir. Facebook alanında önemli gelişmeler oldukça bu durumdan sizleri haberdar etmeye çalışıyoruz.

  • Facebook hikayeler alanına gelindiğinde burada paylaşılan fotoğrafları kaydet menüsünün olmadığını dile getiren kullanıcılarda bulunmaktadır.
  • Böyle durumlarda uygulama güncel olmadığı için gelen yenilikte hesaba dahil edilmemiş olabiliyor.
  • Uygulamayı kaldırıp yükleyerek tekrar deneme sağlayabilirsiniz. Şifre bilgilerinizi bilmiyorsanız eğer uygulamayı kaldırmadan önce şifrenin öğrenilmesi gerektiğini bilmeniz gereklidir.
Facebook hikayeler kendiliğinden galeriye kaydedilmesin, facebook hikayeler galeriye düşmesin, facebook hikayeler galeriye indirilmesin, facebook hikayeler galeriye yüklenmesin

Kaleme aldığımız yazımız haricinde facebook hesaplarında yaşanan diğer sıkıntıları bizlere yorumdan belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here