Paylaş

Facebook hikayedeki konum kendiliğinden siliniyor. Hikayemde konum silinmesin kaybolmasın istiyorsanız neler yapmanız gerektiğini makalemizde anlatacağız.

Facebook, WhatsApp, Instagram ya da diğer sosyal medya uygulamalarınızın tamamında konum özelliğini kullanmışsınızdır. Bulunduğunuzun yerin neresi olduğunu arkadaşlarınızda görsün diye bu özelliği kullanmaktasınız. Ancak Facebook hikaye alanınıza eklediğini konum kendiliğinden siliniyor ya da kayboluyorsa nedenine birlikte bakacağız.

Facebook hikaye kısmına eklediğiniz konum silinmesin ya da kaybolmasın istiyorsanız bazı ayarlarınızı gözden geçirmeniz gerekiyor. Bu ayarların nerden yapıldığını bilsem zaten araştırma yapmazdım dediğinizi duyar gibiyim. Haklı olduğunuzu bildiğimden dolayı daha fazla uzatmadan sorunun çözümüne geçiyorum.

Şimdi ilk olarak bu konumun nasıl eklendiğini bilmeniz lazım. Bunun için ilk olarak Facebook hesabınıza giriş yapın. Ve daha sonrasında ise hikaye alanındaki profil resminize dokunun. Açılan ekranda ise eklemek istediğiniz resim ya da videoyu hikaye kısmına ekleyin.

Facebook hikayedeki konum kendiliğinden siliniyor

Tabi hemen hikayenizde paylaşmayın. Hikayeye konum eklenebilmesi için üst tarafta ‘’Çıkartmalar’’ alanına dokunalım. Gelen ekranda ‘’Konum’’ yazısını görmüş olmalısınız. Buna tıklayıp bulunduğunuz konumu seçin.

Facebook hikayemde konum silinmesin

Facebook hikaye alanıza bu şekilde konum ekleyebiliyorsunuz. Fakat bu eklediğiniz konum belli bir süre durduktan sonra kendiliğinden kayboluyorsa buna neden olan etkenlere de birlikte bakacağız. Ayarlarımız sonrasında sorun kısa süre içerisinde çözüme kavuşmuş olacaktır. Bu aşamada aşağıdaki işlemleri devreye alabilirsiniz.

facebook hikayemde konum silinmesin
 • Telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ alanına giriş yapınız.
 • Sonrasında ise ‘’Facebook’’ uygulamanızı bulup üzerine dokunun.
 • Açılan sayfada ‘’Konum’’ bölümünetıklayın.
 • Gelen ekranın en altındaki ‘’Her zaman’’ kısmını işaretleyin.
 • Yaptığınız bu ayar sonrasında konumunuzun artık silinmemesi gerekiyor.
 • Ancak yine konumuzun silinmeye devam ediyorsa bu durumda uygulamanız günce olmayabilir.
 • O yüzden giriş bilgilerinizi biliyorsanız uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin.
 • Tekrar deneme sağladığınızda hala daha problem devam ediyorsa farklı bir cihazdan deneme sağlayın.
 • Onda da bu probleminiz devam ediyorsa sorun bildirisi yapmalısınız.
 • Sorun bildirisini yapabilmeniz için telefonunuzu sallayın.
 • Karşınızdaki ekrandan ‘’Bir şey çalışmıyor’’ yazısına tıklayın.
 • Son olarak sorunuzu Facebook yetkililerine ayrıntılı bir şekilde bildirin. Bu işleminizin sonunda yetkililer tarafından gerekli incelemeler yapılarak geri dönüş tarafınıza yapılacaktır.

Facebook hikayedeki konum kendiliğinden siliniyor probleminizi çözüme kavuşturabilmek için yukarıdaki işlemleri devreye koyabilirsiniz.

facebook hikayemde konum kaybolmasın
Facebook hikayedeki konum kendiliğinden siliniyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here