Paylaş

Facebook hikayede puanlama bende yok. Facebook hikaye alanına gelen puanlama özelliği sizde neden görünmediğine dair işlemleri araştırdık.

Facebook kullanıcı sayısı milyarları geçmeye başladı. Uygulama her geçen gün kitlesini daha da büyütüyor. Uygulamanın kullanımı daha kolay hale geldikçe kullanıcı sayısı da artıyor. Facebook hikaye alanının kullanımı da gün geçtikçe artıyor.

Facebook uygulamasını bilgisayarınızdan, telefonunuzdan ya da tabletten kullanabiliyorsunuz. Ücretsiz bir uygulama olmasından dolayı istediğiniz an uygulamayı indirme hakkına sahipsiniz. Tabi uygulama internet üzerinden çalıştığından dolayı çeşitli hatalarla karşılaşabilirsiniz.

Facebook hikayede puanlama bende yok

Hikaye alanına getirilen puanlama özelliği sizin hesabınızda görünmüyorsa eğer yapılması gerekenlere birlikte bakacağız. Böylelikle karşılaşılan sorun hızlı şekilde çözüme kavuşturmuş olacaksınız. Başka arkadaşlarınıza gelen puanlama özelliği sizin hesabınızda yoksa yapmamız gereken işlemler bulunmaktadır.

Facebook hikayede puanlama göremiyorum

Facebook uygulamasında topluluk kurallarına önem vermeniz gerekiyor. Kural ihlali yapmanız durumunda yeni gelen özellikler hesabınıza sonradan gelebiliyor. Bundan dolayı kişilerin haklarına saygı göstermeye dikkat etmelisiniz.

Facebook hikayede puanlama bende yok

Puanlama özelliği size de gelsin istiyorsanız;

 • Uygulamayı sürekli güncel tutmalısınız.
 • Bu kontrolleri ise Play store ya da Apple store alanından yapmalısınız.
 • Farklı bir telefondan kendi hesabınıza girerek özelliğin olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Bu kontroller sonuç vermez ise Facebook’a sorun bildirmelisiniz.
 • Sorunu bildirmek için telefonu sallamanız gerekiyor.
 • Eğer Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız sırasıyla; Ayarlar>Uygulamalar>Facebook>Verileri sil ve Ön belleği temizle butonuna tıklıyoruz.
 • Özelliğinin hesabınıza gelip gelmediğini kontrol etmek için,
 • Uygulamaya giriş yapıyorsunuz,
 • Hikaye alanına geldikten sonra eklemek istediğiniz görseli ekledikten sonra üst alanda bulunan ‘’Çıkartmalar’’ bölümüne tıklıyorsunuz.
 • Ardından karşınıza gelen seçenekler içerisinde ‘’Puanlama’’ yazısını görmelisiniz.
 • Buna tıklayıp hikaye alanına ekleme yapabilirsiniz.

Facebook hesabınızda puanlama ile ilgili karşılaştığınız sorunu bu şekilde yaparsanız hiçbir zorluk yaşamazsınız. Facebook’a sorun bildirisi yaptığınızdan dolayı beklemeniz gerekiyor. Facebook’un size dönmesi 1 ile 15 gün arası sürebilir. Geri dönüş ya destek gelen kutunuza ya da mail adresinize gönderilmesi gerekiyor. Destek gelen kutusunu ve mail adreslerinizi sürekli kontrol etmelisiniz.

Facebook hikayede puanlama bende yok
Facebook hikayede puanlama bende yok

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here