Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına verdiğimiz bu yazımızda Facebook hikaye süresini uzatma ve arttırma işlemleriniz konusunda nasıl bir yol izleyeceğinizi anlatacağız.

Sosyal medya alanında hikayelerin ilk çıkışı Snapchat uygulaması ile birlikte hayatımıza girmiştir. Ardından bu özellik Whatsapp, instagram ve Facebook uygulamalarında ki yerini almış durumdadır. Hikayenin hesapta kalma süresi maksimum 24 saat olmaktadır. Facebook hikaye süresini uzatma ve arttırma istiyorsanız bunun için ekstra bir çaba göstermenize gerek bulunmamaktadır.

Facebook uygulamasında hikaye özelliği whatsapp ve instagrama nazaran kıyas ettiğimizde daha da alt seviyelerde olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca da ister istemez Facebook yetkilileri özelliğin daha fazla kullanılabilmesi için kolları sıvamış durumdadır.

Facebook hikaye süresini uzatma ve arttırma

Facebook hikaye süresini uzatma ve arttırma

Facebook hikaye süresini uzatma işlemleriniz için uygulamanızın güncel olması durumunda bu süre dilimi 3 güne kadar uzatabilmektesiniz. Hikayenizin hesabınızda 3 günlük süre ile durmasını istiyorsanız hikayeye girerek buradan da ayarlar kısmından ilgili ayarları gerçekleştirebilirsiniz.

Ayarların nasıl sağlanacağı konusunda dilerseniz birlikte kontrollerimizi sağlayalım. İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapıp hikaye kısmına dokunun. Oradan da sağ üst tarafta yer alan ayar sekmesine tıklayın. Bu işlem sonucunda gelen ekranda hikaye ayarlarınız olacaktır. Alt tarafta hikaye süresini uzatma seçenekleri arasında 24 saat ya da 3 gün süre dilimi bulunuyor. 3 günü işaretleyip kaydet derseniz ayarlarınızı bitirmiş olacaksınız.

Bir çok kullanıcı hikayenin ayarlar bölümüne geldiğinde böyle bir bildirinin karşılarına çıkmadıklarını dile getirmektedir. Bunun tek nedeni uygulamanızın güncel olmayışından kaynaklanmaktadır. Hikayenin güncel hale getirilmesi ile birlikte artık böyle bir sorununda kalmayacağını bilmenizi isteriz.

Facebook hikaye süresini arttırma

Facebook hikaye süresini arttırma ayarları için uygulamanızın şifre bilgilerine sahipseniz uygulamanızı kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyin. Ardından en güncel hale gelebilmesi için telefonunuzu da bir kere kapatıp açın.

Son olarak yine belirttiğimiz özellik ekrana gelmezse sorun bildir alanına girerek Facebook yetkililerine yaşamış olduğunuz probleminizi bildirin. İlgili kontroller yetkililer tarafından sağlanarak tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. Eklemek ya da sormak istedikleriniz var ise bize bunu yorum alanından bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here