Paylaş

Facebook hikaye reklamlarını şikayet etme. Facebook hikaye alanında karşımıza çıkan bir reklamın şikayetinin nereden yapıldığına dair detayları konu aldık.

Facebook hikaye alanındaki paylaşımları geçerken karşınıza gelen reklamların birinde rahatsızlık duyabilirsiniz. Ya da bu alanda çıkan reklamdan alışveriş yaptıktan sonra istenilen ürünün gelmemesiyle alakalı durumu bildirebilirsiniz. Facebook ve instagram dünya çapında herkesin aktif bir şekilde kullanım sağlamış olduğu sosyal medya ağlarından birisidir. Ve dikkat ettiyseniz gezintileri haber kaynağında yaparken ya da hikaye alanlarında sağlarken karşımıza reklamların geldiğini görebiliriz. Gelen reklamlar tamamen sizlerin yararlanması adına uygun olan reklamlardır. Çoğu kullanıcı da buradaki reklamların görsellerine bakarak alışverişlerini bu alandan yapmaktadır. Fakat gelen reklamın sunumundan rahatsızlık duyabilir ya da buna bağlı şikayetinizi dile getirmek isteyebilirsiniz. Önümüze gelen reklam şikayeti hususunda gereken ayarlarımızı gözden geçireceğiz.

Facebook hikaye reklamlarını şikayet etme

Facebook hikaye reklamlarını bildirme, facebook durumda çıkan reklamlar, facebook hikayede çıkan reklamlar, facebook hikaye alanında gelen reklamı şikayet etmek istiyorum, facebook hikayeleri gezerken gelen reklamı şikayet etme. Facebook üzerinde artık gerek sayfalar olmak üzere gerekse de ünlü satış firmaları reklamlarını vermektedir. Reklamlar ise facebook’un haber kaynağı alanında sponsorlu reklam olarak adlandırılarak hikaye bölümlerinde de karşımıza gelmeye başlamıştır.

Facebook hikaye reklam şikayeti

Haber kaynağında karşımıza gelen reklamın uygunsuz ya da istemediğiniz bir reklam olması durumunda hemen yanındaki (…) çizgili bölmeye tıklamanız yeterlidir. Buraya tıkladıktan sonra haber kaynağı alanındaki reklamın şikayetini yapabiliyorsunuz.

Facebook hikaye reklamlarını şikayet etme, facebook hikayedeki reklam, facebook hikaye reklamlarını bildirme, facebook hikaye reklamlarını iletme, facebook hikaye reklamı şikayeti, facebook hikaye reklamı nasıl şikayet edilir
  • Asıl konumuz hikaye kısmında gezinti yaptığımız reklamın şikayeti ise onunda nasıl yapılacağına ilişkin bilgiyi sunacağız.
  • Öncelikli olarak facebook hesabına girip sonrasında üst alanda bulunan hikayeler alanındaki gezintilerimize devam ediyoruz.
  • Gezintilerimizi yaptığımız sırada reklam gelirse gelen reklamdan hoşnut olmamanız halinde sağ tarafta bulunan (…) çizgili bölmeye tıklıyoruz.
  • Açılan ekranda Reklamı şikayet et ibaresinin belirdiğini görebilirsiniz.
  • Reklam şikayetini neye göre yapmak istiyorsanız oradan seçeneklerin belirdiğini de göreceksiniz.
  • En uygun seçeneği seçerek işlemlerinizi bu doğrultuda tamamlayabilirsiniz.
Facebook hikaye reklamlarını şikayet etme, facebook hikayedeki reklam, facebook hikaye reklamlarını bildirme, facebook hikaye reklamlarını iletme, facebook hikaye reklamı şikayeti, facebook hikaye reklamı nasıl şikayet edilir

Facebook hikaye reklamlarını şikayet etme ayarları tam anlamıyla bu şekildedir. İlgili ayarlarda eklemek istediğiniz farklı bir yer olursa bize bunu yorumdan belirtmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here