Paylaş

Facebook hikaye bildirimleri kapatma. Facebook hikayeye ekleme yaptı bildirimlerinden sıkıldıysanız yapmanız gerekenleri yazımızda anlatacağız.

Facebook hesabınızda son zamanlarda sürekli arkadaşlarınızın hikaye eklemeleri sizlere bildirim olarak gelebilmektedir. Gelen bildirimler sıklık kazandığın da ise bu durum can sıkıcı bir hal almaya başlamaktadır. Sürekli hikaye bildirimlerin geliyor olması o an sizlerin kasmasına sebebiyet verebilmektedir. Hikaye özelliği artık facebook hesaplarında da tıpkı instagram uygulamasında olduğu gibi fazla kullanılmaktadır. Kullanım arttığı için bildirimlerde sıklıkla gelmeye başlayacaktır. Gelen bildirimlerin önüne geçebilmek için de hikaye ekleme bildirimlerini kapalı hale getirmeniz yeterlidir. Arkadaşlarınızın sadece hikaye bildirimlerinin eklemesiyle ilgili kapatma ayarlarının sağlanabilmesi içinde yapmanız gereken tüm aşamaları gözden geçireceğiz. Yaptığımız işlem aşamalarıyla beraber bundan sonraki dönem içerisinde gelen hikaye ekleme bildirimleri artık gelmemeye başlayacaktır. Gerçekleştireceğimiz işlemlere şayet sizde hazırsanız birlikte bakabiliriz.

Facebook hikaye bildirimleri kapatma

Facebook hikayeye ekleme yaptı bildiriminin gelmesini istemiyorum, facebook hikaye bildirimleri gelmesin, facebook durum ekleme bildirimlerini nereden kapatabilirim, facebook hikaye bildirimlerini engelleme, facebook hikaye bildirimlerinin gelmesinin önüne geçmek istiyorum. Son dönemlerde sıklıkla gelen bu bildirimlerin bir an önce önüne geçilebilmesi için sizin adınıza ilgili araştırmalarımızı gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Facebook hikaye bildirimleri gelmesin

Aslında hikaye ekleme bildirimlerini almak isteyenlerde bulunmaktadır. Arkadaş olduğu kişinin hikayesini önde görmek isteyen kitle sayısı da fazladır. Fakat siz bu bildirimlerin gelmesinden sıkıldıysanız yapmanız gereken ayar oldukça basittir.

Facebook hikaye bildirimleri kapatma, facebook hikaye ekleme bildirimi gelmesin, facebook hikaye bildirimi gelmesin, facebook hikaye bildirimini kapatma, facebook hikayesine ekleme yaptı, facebook hikaye bildirimi

Facebook tarafından size gönderilen hikayesine ekleme yaptı çözümü için öncelikle hesaba giriş gerçekleştiriyorsunuz. Hesaba giriş yaptıktan sonra sağ alt kısımda bildirim seçeneği belirecektir. Bildirim ikonuna tıkladıktan sonra hikayeye ekleme yapan kişinin sağ tarafında (…) çizgili bir alan göreceksiniz. Oraya tıklamanız dahilinde ‘’Arkadaşlarından gelen hikaye bildirimleri kapatma’’ seçeneğini sizlere sunacaktır.

TAVSİYE YAZI: Facebook geçici engellendin kod göndermiyor

Gelen alana tıklamanız halinde bundan sonrasında hangi arkadaşınız facebook hikayesine ekleme yaparsa yapsın sizlere bu bildirimler gelmeyecektir. Hala daha bildirim gelmeye devam ediyorsa telefonunuzun ayarlar bölmesine girerek Facebook alanına gelip bildirimleri buradan komple kapatabilirsiniz. Fakat buna gerek olmadan size belirtilen alan üzerinden sadece hikaye ekleme bildirimlerini kapatabilmek mümkündür. Sormak istediklerinizi bize yorum alanından memnuniyetle sorabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here