Paylaş

Facebook hikaye arşivi nerede bulamıyorum. Facebook hikaye alanında yaptığınız paylaşımları görebilmek için neler yapılması gerektiğini konu aldık.

Snapchat uygulamasıyla birlikte hikayelerle karşılaştık. 24 Saat sonra kendiliğinden kaybolan resim veya kısa süreli videolar oldukça sevildi. Zamanla whatsapp, instagram ve facebook alanlarında da yerini almış durumdadır. Play store ya da Apple store alanında indirmiş olduğumuz uygulamalar kendi içerisinde güncellemelere gitmektedir. Hikaye paylaşımların tüm platformlarda hızlı bir şekilde paylaşıldığı görüntülenmektedir. Facebook ve instagram uygulamasında ise bu özellik oldukça fazla kullanılmaktadır. Artık kullanıcılar normal paylaşım yerine anlık paylaşımlarını hikaye alanından çekip atmaktadır. Onun dışında yapılan paylaşımlar 24 saat sonunda otomatik olarak kaybolmaktadır. Çektiğiniz güzel karelerin kaybolmaması için hikaye arşivi Facebook alanında bulunmaktadır. Bu alan aktif olmadığında hikayeler arşive kaydedilmemektedir. Ancak çoğu kullanıcı telefonlarında facebook hikaye arşivinin nerede olduğunu bilmemektedir. Yazımızla birlikte artık bu ayarların nerede olduğuna erişim sağlayabiliriz.

Facebook hikaye arşivi nerede bulamıyorum

Facebook hikaye arşivi görünmüyor, facebook hikaye arşivinde fotoğraflar yok, facebook hikaye arşivini bulamıyorum, facebook hikaye arşiv alanını göremiyorum. Facebook üzerinde yaptığınız hikaye paylaşımlarındaki resim ve videoların kaybolmasın istiyorsanız hikaye arşivini açmanız gerekiyor. Bu işlemlerin nereden olduğuna birlikte bakalım.

Facebook hikaye arşivi görünmüyor

Öncelikle facebook hesabımıza giriş işlemi gerçekleştirdikten sonra profil alanına geliyoruz. Profil kısmına geldikten sonra ”Diğer” bölümünü göreceksiniz. Bu alana tıkladıktan sonra karşımıza gelen bilgiler içerisinde ”Hikaye arşivi” seçeneğine tıklıyoruz.

Facebook hikaye arşivi nerede bulamıyorum, facebook hikaye arşivi yok, facebook hikaye arşivi nerede, facebook hikaye arşivi görünmüyor, facebook hikaye arşivi gelmiyor, facebook hikaye arşivi

  • Bu alana giriş yaptığınız da hikaye paylaşımlarınız sonrasında kaybolan resim ya da videoların olduğunu görmelisiniz.
  • Eğer sizin hikaye arşiviniz kapalı konumdaysa burada herhangi bir paylaşım göremezsiniz.
  • Gelen ekranı sağ üst tarafındaki (…) çizgili butona tıklıyoruz.
  • Karşımıza ”Ayarlar” seçeneğini sunacaktır. Ayarlar bölümüne girdikten sonra ise ”Arşive kaydet” seçeneği kapalı konumdadır.
  • Burayı aktif hale getirdikten sonra artık facebook alanında paylaşım yapmış olduğunuz hikayeler 24 saat sonrasında kaybolsa bile arşive otomatik olarak kaydedilecektir.
  • Buna gerek olmadığını düşünüyorsanız bu durumda hikayeyi paylaştığınız da çektiğiniz resmi anında kaydet demelisiniz.
  • Ama unutkan kullanıcılarımız için arşive otomatik olarak eklenmesi eminim oldukça işinizi görecektir.

Facebook hikaye arşivi nerede bulamıyorum sorunuyla karşılaşanlar yukarıdaki adımları yapması halinde sorunları giderilecektir.

Facebook hikaye arşivi nerede bulamıyorum, facebook hikaye arşivi yok, facebook hikaye arşivi nerede, facebook hikaye arşivi görünmüyor, facebook hikaye arşivi gelmiyor, facebook hikaye arşiviFacebook hikaye arşivi nerede bulamıyorum, facebook hikaye arşivi yok, facebook hikaye arşivi nerede, facebook hikaye arşivi görünmüyor, facebook hikaye arşivi gelmiyor, facebook hikaye arşivi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here