Paylaş

Facebook hesap sahipliği ve kontrolü nerede. Hesabınızda hesap sahipliği ve kontrolü görünmüyor çıkmıyor ise yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Facebook uygulamanızın içerisinde işinize yarar bir çok özelliği kullanabilirsiniz. Hesap sahipliği ve kontrolü de bunlardan bir tanesidir. Ancak siz Facebook uygulamanıza giriş yaptığınızda hesap sahipli ve kontrolü görünmüyor ya da çıkmıyorsa nedenlerin ne olduğunu inceleyeceğiz.

Facebook’ta bir özellik sizin hesabınızda görünmüyorsa bu durumda kısıtlama almış olabilirsiniz. Kısıtlama alıp almadığınızı sizin bilmeniz gerekiyor. Hayır ben hiç kısıtlama almadım her şeyi Facebook’un istediği gibi yapıyorum diyorsanız o zaman başka. Hesap kısıtlama ve kontrolü özelliğinin sizde görünmesi için neler gerekli bunlara birlikte bakacağız.

İlk bakışta bende olmasa da çok önemli değil diyebilirsiniz. Ancak bu özellikle birlikte tarama verilerinizi temizleme, anıtlaştırma ayarları, dondurma ve silme işlemlerinizi ya da bilgilerinizi yönetebiliyorsunuz. Bundan dolayı özelliğin hesabınızda olması oldukça önemlidir.

Facebook hesap sahipliği ve kontrolü nerede

İlk olarak hesap sahipliği ve kontrolü kısmına nereden giriş yapacağınızı konu alacağız. Android telefon kullanıyorsanız sağ üst alanda, iPhone telefon kullanıyorsanız eğer hemen sağ alt kısımda üst üste çizgili bölüme tıklayın. Açılan sayfayı aşağıya doğru kaydırdığınızda ‘’Ayarlar ve gizlilik’’ yazısını göreceksiniz. Onun üzerine tıklayın ve daha sonrasında hemen altında bulunan ‘’Ayarlar’’ kısmına dokunun.

Geldiğiniz ekranda ‘’Hesap sahipliği ve kontrolü’’ alanını göreceksiniz. Üzerine girerek ayarlarınızı sağlayabilirsiniz. Olmadığı gördüğünüz andan itibaren ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Facebook hesap sahipliği nerede

Şimdi sizde olmayan bu özelliği nasıl geri getireceğinize değinelim. Öncelikle bir özelliği hesabınızda görmediğiniz anda hemen uygulamanızı güncelleyin. Çünkü gelen bir güncelleme bu özelliğin hesabınızda görünmemesine neden olabilir. Uygulamanızın giriş bilgilerine yani kullanıcı adı ve şifre bilgilerinize sahipseniz kaldırıp yeniden yükleyin.

facebook hesap sahipliği nerede

Olmaz ise farklı bir telefondan kendi hesabınıza girerek kontrol edin. Yine olmazsa telefonunuzun tarih ve saat ayarlarınızı düzeltin. Bu işlemler sonrasında da sorun devam ediyorsa telefonunuzu sallayın. Ve gelen ekranda ‘’Bir şey çalışmıyor’’ yazısına tıklayın. Sorununuzu ayrıntılı şekilde bildirin.

Facebook hesap sahipliği ve kontrolü nerede olduğuna dair bilgileri yukarıda paylaştık. Siz de yukarıdaki adımları takip ederek sorununuzu giderebilirsiniz. Eklemek istedikleriniz olur ise bize yorumdan ulaştırabilirsiniz.

facebook hesap sahipliği görünmüyor
Facebook hesap sahipliği ve kontrolü nerede

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here