Merhaba arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Facebook hesap bulunamıyor ve hesapla eşleşmiyor problemi ile alakalı nelerin gerekli olduğuna değineceğiz.

Dünya genelinde en çok girişi yapılan sosyal medya uygulamalarından birisi haline gelen Facebook hesabına yaşanan sıkıntılarda gün geçtikçe artış göstermektedir. Facebook hesap bulunamıyor ve hesapla eşleşmiyor diyenlerin sayısının günden güne arttığını söylemek mümkündür.

Girdiğiniz mail adresinin ya da telefon numarasının hiçbir hesapla eşleşmediğini ya da bulunamadığına dair bilgilendirme almanız ister istemez sizi sıkıntıya sokabilir. Gelen uyarının altında yatan nedenin ne olduğuna beraber bakarken çözüm içinde gerekenleri bildireceğiz.

Facebook hesap bulunamıyor ve hesapla eşleşmiyor

Facebook hesap bulunamıyor ve hesapla eşleşmiyor

Facebook hesap bulunamıyor uyarısı alıyorsanız muhtemelen giriş sağladığınız bilgiler hatalı olabilir. Dolayısıyla girdiğiniz bilgileri tekrar kontrol ederek deneme sağlayın. Ancak her zaman girdiğiniz bilgiler ve doğruluğundan eminseniz bu durumda hattınıza kısıtlama olmuş olabilir. Kısıtlamaya bağlı kalınacak şekilde kontrollerinizin belirtilen şekilde incelemeye koyulması gereklidir.

Hesabınız kapatılmış, dondurulmuş, kilitlenmiş ya da Facebook tarafından kısıtlamış olabilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken çok fazla bir işlem yok diye düşünebilirsiniz. Ancak itiraz edebilirsiniz. İtirazınıza bağlı olacak şekilde de inceleme Facebook ekiplerince yapılacak ve sorun giderilecektir.

Normalde böyle bir kısıtlama, donma ya da kapatma durumu olmamasına karşın bir anda böyle bir sıkıntı gelmeye başladıysa bunun ana nedeni uygulamanıza gelen güncelleme olabilir. Dolayısıyla güncellemenizin tam manasıyla devreye girebilmesi için uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleme yapmanız yeterli olacaktır.

Facebook hesapla eşleşmiyor

Facebook hesapla eşleşmiyor uyarısının gelme nedenlerinden birisi de girdiğiniz bilgilerin uyuşmamasıdır. Bilgiler doğru bir şekilde giriliyorsa eğer https://tr-tr.facebook.com/help/contact/357439354283890 alanından iletişime geçebilirsiniz. Sorunu detaylı bir şekilde iletmeniz durumunda iletişim mail adresi bölümüne vereceğiniz mail bilgisine link gönderilecektir.

Gelen link üzerinden ya da cevap üzerinden ilerlemenizi sağlayabilirsiniz. Bunun dışında internet bağlantınızı da kontrol edip farklı bir cihaz üzerinden de deneme yapmanızı tavsiye ediyoruz. Facebook hakkında sormak istediğiniz ya da karşılaştığınız farklı bir problem varsa bize bunu yorum kısmından dile getirebilirsiniz. Umarım sizin için faydalı bir yazı olmuştur. İyi gezintiler dileriz.

Önceki İçerikXiaomi Redmi Note 7 Pro format atma ve sıfırlama
Sonraki İçerikSignal engellenenler nerede ve bulma
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here