Paylaş

Facebook hesabın kapatıldı uyarısı alıyorum. Hesaba giriş yapmaya çalıştığınızda böyle bir uyarı alıyorsanız nedenini birlikte inceleyeceğiz.

Facebook, Instagram ve diğer sosyal medya uygulamalarında hatlarınız kapamaya gidebiliyor. Topluluk kurallarını ihlal ettiyseniz eğer hesabınızın kapanma ihtimali yükseliyor. Hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda sizde böyle bir uyarı aldıysanız panik yapmanıza gerek yok.

Topluluk kuralı ihlal etmediğinizi düşünüyorsanız eğer itiraz edebiliyorsunuz. Kapamaya giden hesap topluluk kurallarını ihlal etmişse eğer geri açma şansınız olmayabilir. Hesaplarda bu ve çeşitli hatalarda başınıza gelebilir. Burada önemli olan konu aldığınız hata sonrasında sorunun nasıl giderileceğidir.

Facebook hesabın kapatıldı uyarısı alıyorum

Aldığınız hatayla alakalı doğru bir arama yapmanız halinde sorununuzun giderilmesi daha kolay hale gelecektir. Biz ise karşılaştığınız sorunları nasıl giderebileceğinizi konu almaya devam ediyoruz. Hesabınıza giriş yaptığınız anda hesabın kapatıldı diye bir uyarı alıyorsanız, neler yapmanız gerektiğini birlikte inceleyelim.

Facebook hesabın kapatıldı hatasının gelme nedeni başkaları tarafından şikayet almış olmanızdan kaynaklanıyor. Hesabınızda yaptığınız paylaşımlara bundan dolayı dikkat etmeniz gerekiyor. Tabi böyle bir uyarı almanız canınızı sıkmaya yetebiliyor. Almış olduğunuz bu hata sonrasında ilk yapmanız gereken hemen araştırma içerisine girmek olsun. Kısa bir araştırma tüm sorunlarınızı gidermeye yetebiliyor.

Facebook hesabının kapanma nedeni

Hesabın kapatıldı uyarısı sonrasında hangi sebepten ötürü kapatıldığını düşünmeniz gereklidir. Yani hesap içerisinde en son nasıl bir işlem sağladığınızı hatırlamanız gerekiyor. Muhtemel bir paylaşımın, istek gönderimin ya da mesajın buna neden olduğunu unutmayalım.

Kapatılan hesabın geri açılması çeşitli yöntemler olsa da gelin size en kolay yöntemin ne olduğunu anlatalım. Yapacağınız işlem aşamaları sonrasında haklı bulunmanız halinde Facebook tarafından hesabınız açılacaktır.

Facebook hesabın kapatıldı uyarısı alıyorum

Facebook hesabınızın hangi sebepten dolayı kapatıldığını hatırlayamıyorsanız eğer hesabın kapatılma nedenlerinin neler olduğunu birlikte bakalım.

 • Hesabınızda rahatsız edici bir içerik paylaşmanız
 • Başkaları tarafından sürekli şikayet edilmeniz
 • Uygulamada kişilere verdiğiniz rahatsızlık
 • Facebook’un topluluk kurallarını ihlal etmeniz
 • Başka birini taklit ediyor olmanız
 • Tanımadığınız kişilere sürekli istek göndermeniz

Uygulama içerisinde böyle bir durum yaşanmamış olmasına rağmen hesap kapamaya gittiyse, hesabın tekrar nasıl geri alınacağına birlikte inceleyelim.

Facebook hesabın kapatıldı uyarısı alıyorum
 • İlk olarak boş bir internet sayfası açalım.
 • Adres satırı kısmını temizleyip arama satırı bölümüne,
 • https://tr-tr.facebook.com/help/contact/260749603972907 Enter tuşuna basalım.
 • Karşınıza gelen sayfadaki bilgileri dolduralım.
 • Kimliği yükledikten sonra gönder diyelim.
Facebook hesabın kapatıldı uyarısı alıyorum

Facebook tarafından incelemeler yapılarak size geri dönüş yapılacaktır. Geri dönüş sonrasında hesabınız açılacaktır. Sormak istediklerinizi yoruma ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here