Paylaş

Facebook hesabım devre dışı bırakılmış çözümü. Mevcutta kullanım gerçekleştirdiğiniz hesabınız kapatıldı ya da kilitlendiyse yapılacaklar haberimizde.

Facebook taklit hesapların çoğunu kapatmaya gitmiştir. Bu süre içerisinde gerçek olan hesaplarda arada kaynadı diyebiliriz. Taklit hesapların başkalarını rahatsız etmesinden dolayı böyle bir önlem almıştır. Aynı zamanda uygulama da topluluk kuralları en üst seviyede tutulmaktadır. Birine küfür, şiddet ya da şantaj içeren bir mesaj atmanız halinde karşı tarafına şikayet etmesiyle birlikte hesap kapatılacaktır.

Kapanan hesapların açılımı için yapılması gerekenleri daha öncesinde sizlerle paylaşmıştık. Devre dışı kalan hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığı düşünüyorsanız, itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz. Güvenlik nedeniyle devre dışı bırakılan hesabınız için itirazı nereden sağlayacağınıza beraber bakacağız.

Facebook hesabım devre dışı bırakılmış çözümü

Facebook’ta tüm sorunlar için verilen formlar bulunmaktadır. Burada önemli olan doğru olan formları bulmaktadır. Yani sorununuzu doğru form üzerinden iletebilirseniz çözüme daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Facebook güvenlik devre dışı bırakılmış

Hesapları kapatılan kullanıcıların bazıları ise yeni hesap açtıklarında da hesaplarının kapatıldığını dile getirmektedir. Böyle bir sorunun tek nedeni cihazın komple ban yemiş olmasından kaynaklıdır. İtirazınızı hangi form üzerinden sağlayacağınıza beraber bakacağız.

Facebook hesabım devre dışı bırakılmış çözümü
  • Kapatılan hesabın incelemeye alınması için bilgisayardan boş bir internet sayfası açarak arama satırı alanına,
  • https://www.facebook.com/help/contact/?id=313733425335072
  • Ekleyip enter tuşuna basıyoruz.
  • Ekrana ‘’Güvenlik Devre dışı bırakılmış’’ şeklinde bir form açılacaktır.
  • Kapatılan hesaba dair E-posta adresini ya da Cep telefonunuzu ilgili ekrana girmeniz gerekiyor.
  • Alt kısma da Adınız ve Soyadınızı girerek ‘’Gönder’’ butonuna tıklıyoruz.
  • Gönderme işlemleri sonrasında Facebook yetkilileri tarafından inceleme sağlanacaktır.
  • İnceleme bittiğinde hesap yanlışlıkla kapatıldıysa yeniden açılacaktır.

Facebook açıyorum kapanıyor neden?

Bu işlem süresi 1-3 gün arası sürebilmektedir. Bu süre sonrasında yeniden deneme yapmanız da yarar bulunuyor. Sürekli hesabım kapatılıyor ya da hesabım yanlışlıkla kapatıldı diyorsanız, yukarıdaki form üzerinden ilerleme sağlayabilirsiniz.

Facebook hesabım devre dışı bırakılmış çözümü

Facebook’ta farklı sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Bu sorunları bizlere ulaştırmanız halinde onlarla ilgili de araştırma sağlayacağımızı bilmenizi isteriz. Ki zaten web sitemizde Facebook sorunlarıyla alakalı yazılarımız mevcuttur. Yaşanan sorunla alakalı bir bilgiye ulaşamadığınız taktirde onu da bize yorumdan bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here