Paylaş

Facebook herkese açık gönderi yorumlarını ayarlama. Facebook üzerinde paylaşım sağladığınız gönderi yorumlarını ayarlamak istiyorsanız detaylar haberimizde.

Günümüzde artık herkesin elindeki telefonun kameralı ve akıllı telefon olduğunu görebiliriz. Gittiğimiz bir yerin güzel olması ve dikkat çekici özelliklerinin olmasını anında fotoğraflayabiliyoruz. Kendimizin o gün iyi olduğunu düşündüğümüzde de aynı şekilde fotoğraf çekimlerini sağlayabiliyoruz. Çektiğimiz güzel kareleri ise instagram, twitter, facebook ve whatsapp gibi platformlarda paylaşarak arkadaşlarımızın görmesini sağlıyoruz. Paylaşım yapılan gönderiler herkese açık olursa eğer sizde arkadaş olmayan kişilerde bu paylaşımları görerek yorum yapabilmektedirler. Ancak bu alandaki paylaşımların yorum yapılma durumlarını kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Facebook üzerinde yorumlarınızı sadece arkadaşlarınızı tercih ederek herkese açık gönderilerde yorum yapacak kişileri kendiniz belirleyebilirsiniz. Nasıl olacağını merak ediyorsanız eğer gerekli olan ayarların nereden yapılacağına beraber bakacağız.

Facebook herkese açık gönderi yorumlarını ayarlama

Facebook herkese açık gönderilerin yorumlarını ayarlama, facebook gönderi yorumlarını düzenleme, facebook paylaşım yorumlarını düzenleme, facebook herkese açık gönderi yorumları, facebook gönderilere kimler yorum yapabilir ayarlama. Herkese açık yaptığınız paylaşımlara yorumları sadece arkadaşlarınız yapsın, arkadaş olmadığınız kişiler bakmasın istiyorsanız tek tek kontrolleri sağlayıp işlemleri tamamlayacağız.

Facebook gönderi yorumlarını düzenleme

Facebook paylaşım yaptığınız gönderilerin herkese açık olmasıyla birlikte dışarıda sizinle arkadaş olmayan kişilerin yorum yapmasını istemeyebilirsiniz. Bu ve benzeri durumlarda yorumların engellenmesine yönelik işlemlerin sağlanması gereklidir. Kişilerin yaptıkları yorumları tek tek kaldırmaktansa onların yorum yapmalarına izin vermeyerek gönderiyi yoruma kapalı hale getirebilirsiniz.

Facebook herkese açık gönderi yorumlarını ayarlama, facebook açık gönderi yorumları, facebook yorum herkes yapamasın, facebook yorum ayarları, facebook gönderi yorumlarını düzenleme

Facebook hesabınıza erişim yaptığınızda gelen ekranın sağ alt bölümünde bulunan üst üste çizgili butona tıklıyoruz.

  • Gelen ekranda Ayarlar ve gizlilik oradan da Ayarlar alanına giriş yapıyoruz.
  • Açılan sayfa da herkese açık gönderiler yazısını göreceksiniz.
  • Herkese açık gönderi yorumlarının üzerine geldiğinizde burada yorum yapacak kişileri kendinize bağlı ayarlamasını sağlayabilirsiniz.
  • Arkadaşlarınızın arkadaşları ya da sadece Arkadaşlar olarak seçmeniz halinde yorum yapacak kitleyi kendiniz belirlemiş olacaksınız.
Facebook herkese açık gönderi yorumlarını ayarlama, facebook açık gönderi yorumları, facebook yorum herkes yapamasın, facebook yorum ayarları, facebook gönderi yorumlarını düzenleme

Sağlanan ayarlarla birlikte kişilerin yorum yapmasının önüne geçerek her yapılan yorumu tek tek silmekten de kurtulmuş olacaksınız. Bu hususta Facebook alanında merak ettiğiniz farklı konular varsa bunu bize yorum alanından paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here