Paylaş

Facebook haber kaynağı tercihlerini değiştirme. Facebook hesabınızda ana sayfaya gelen paylaşımların hepsiyle ilgili düzenlemeleri yapmanız için yazımızı hazırladık.

Hoşumuza giden bir videoyu ya da bir resmi anında sosyal medya hesaplarında paylaşım yapmaktayız. İçeriği uzun olan videoların paylaşımları genel olarak Facebook hesaplarında paylaşım sağlanmaktadır. Sadece bizim paylaşımlarımız değil arkadaş olduğumuz kişilerin ve grupların paylaşımları her gün sağlanmaktadır. Bu paylaşımlar Facebook’un ana sayfası yani haber kaynağı alanına düşmektedir. Buradaki bilgiler eskiden düzeltilemiyor ve karşımıza neler geliyorsa onları görebiliyorduk. Artık bu alanı baştan aşağıya kendiniz düzenleyebiliyorsunuz. Düzenlemeler sonrasında istenilmeyen sayfaları gizleyebiliyor ya da öne çıkarmak istediğiniz kişileri kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Tüm bu ayarların bulunduğu alana ise bahsedeceğimiz bilgiler ışığında ulaşım yapabilirsiniz.

Facebook haber kaynağı tercihlerini değiştirme

Facebook ana sayfada gelen gönderilerin tamamını düzenleme, facebook akış düzenleme, facebook haber kaynağı ayarları, facebook akışa düşenleri ayarlama, facebook haber kaynağı tercihleri, facebook paylaşılan gönderileri ayarlama, facebook geçici gizlilik ayarları yönetme işlemleri. Facebook haber kaynağı tercihlerinizin tamamının düzenlendiği alana erişim işlemlerinin kontrollerinin sağlanabilmesi için tüm ayarların olduğu alana ulaşımını yaptırtacağız.

Facebook akışa düşenleri ayarlama

Gönderi paylaşımların sık yapıldığı facebook hesaplarında akış alanı yani haber kaynağı bölümündeki gönderilerin üste çıkmasını ya da gizlilik işlemlerini ayarlanabilmesi artık bizlerin elinde. Facebook hesabına giriş sağlandıktan sonra sağ üst alanda bulunan aşağıya doğru olan ok işaretine tıklıyoruz. Buraya tıkladıktan sonra ise karşımıza gelen seçenekler içerisinden ”Haber kaynağı tercihleri” alanına erişimimizi gerçekleştiriyoruz.

Facebook haber kaynağı tercihlerini değiştirme, facebook haber kaynağı tercihleri, facebook gelen gönderileri ayarlama, facebook akışa düşenleri ayarlama, facebook haber kaynağı ayarları, facebook haber kaynağı tercihleri, facebook akışı düzenleme

  • Buraya girdiğiniz de karşınızda bir çok seçeneğin belirdiğini görebilirsiniz.
  • Gönderilerini gizlediğiniz kişileri takip etmeyi bırak,
  • Başta görmek istediğin gönderilere öncelik ver,
  • Geçici gizleme ayarlarını yönet,
  • Takibi bıraktığını kişi ya da gruplarla yeniden bağlantı kurma

Tüm bu işlemlerin tercihlerini siz kendinize bağlı olarak yönetebiliyorsunuz. Ayarlarınızı yaptığınız kişileri tekrar gözden geçirerek seçenekleri değiştirebilirsiniz. Örneğin geçici olarak gönderisini gizlediğiniz bir arkadaşınızı bildirimleri yöneltmek istediğiniz de haber kaynağı tercihleri her zaman işinizi görecektir. Facebook haber kaynağı tercihlerini değiştirme işlemleri sırasında aklınıza takılan bir yer olursa bizlere yorum kısmında bunu belirtebilirsiniz.

Facebook haber kaynağı tercihlerini değiştirme, facebook haber kaynağı tercihleri, facebook gelen gönderileri ayarlama, facebook akışa düşenleri ayarlama, facebook haber kaynağı ayarları, facebook haber kaynağı tercihleri, facebook akışı düzenleme

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here