Facebook grupları başa tutturma olmuyor. En sık ziyaret ettiğiniz gruplara hızlıdan erişim sağlayabilmek için hangi alana giriş yapmanız gerektiğine bakacağız.

Son zamanlarda Facebook içerisinde bulundurduğu grup alanına oldukça önem vermeye başladı. Kullanıcılarının bu alanda birbirleriyle olan etkileşimin daha sık olmasından ötürü her gelen yenilikte bu alana daha fazla özellik getirilmiştir. 2019 yılına girdikten sonra ise gruplara git bildirisiyle beraber kişilerin bu alana girerek ilgili düzenlemeleri yapmasına imkan sağlanmıştır. Daha öncesinde hazırlanan yazımızda gruplarla ilgili neler yapılacağına ilişkin bilgileri vermeye çalışmıştık. Bu yazımız da ise gruplara dahil olduktan sonra en çok beğendiğiniz grubu en başa tutturabilmek için nelerin gerekli olduğuna göz atacağız. Böylelikle beğendiğiniz ve sürekli takip içerisinde olduğunuz gruba ulaşımınız daha hızlı şekilde sağlanacaktır. Gruplarla ilgili bu özelliğin devreye alınmasını ise birlikte kontrol edeceğiz.

Facebook grupları başa tutturma olmuyor

Facebook sık ziyaret edilen gruplar, facebook grubu başa alma, facebook grup başa nasıl alınır, facebook grubu başa almak için ne yapmam gerekiyor, facebook sık girdiğim gruplar, facebook istediğim grupları başa alma. Başa tutturma özelliği bir nevi sevdiğiniz gruplara daha hızlı şekilde giriş yapabiliyorsunuz. Facebook gruplar alanında geliştirdiği bu sistemle kullanıcıların daha fazla etkileşim halinde olmasını hedef almıştır.

Facebook grubu başa alma

Yazımıza konu olan bu özelliğin nasıl yapılacağına gelecek olursak da ilk olarak facebook hesabımıza girişimizi gerçekleştiriyoruz. Hesaba giriş işlemleriyle birlikte hemen alt alanda bulunan 3 profil simgesine tıklıyoruz.

Facebook grupları başa tutturma, facebook grubu başa alma, facebook sık girdiğim gruplar, facebook gruba hızlı gitme, facebook gruba kolay yoldan gitme, facebook grubu başa tutturma
  • Gruplarla ilgili ayar gerçekleştireceğiniz sayfa karşınıza gelecektir.
  • Sağ üst alandan Ayarlar bölmesine girişimizi gerçekleştirelim.
  • Başa tutturulanlar alanına girelim.
  • Burada karşınıza grupların olduğu bir sayfa açılacaktır. Sağ tarafında ise toplu iğne çeklinde bir simge göreceksiniz.
  • Hangi grubu en başa tutturmak istiyorsanız onun yanındaki iğneye tıklamanız yeterlidir.
  • Sağlanan işlemlerle birlikte daha sonrasında bu işlemden vazgeçmek isterseniz tekrar aynı yere gelerek ayarlarınızı yapabilirsiniz.
Facebook grupları başa tutturma, facebook grubu başa alma, facebook sık girdiğim gruplar, facebook gruba hızlı gitme, facebook gruba kolay yoldan gitme, facebook grubu başa tutturma

Yapılan tüm bu işlemlerle birlikte Facebook grupları başa tutturma ayarlarınız bitmiş olacaktır. Sormak ya da takıldığınız bir konu olursa bize bunu yorumdan iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz