Paylaş

Facebook gruplar kısayol çubuğu kaybolsun. Hesabınızda gruplar kısayolu görünmesin çıkmasın istiyorsanız hangi yolları izlemeniz gerektiğini anlatacağız.

Facebook hesabınıza bazı kısayolların gelmesinden rahatsızlık duyabilirsiniz. Hesabınızın eski haline getirmek yine sizlerin elindedir. Facebook uygulamanıza giriş yaptığınızda alt kısımda bulunan gruplar kısayolu görünmesin ya da çıkmasın istiyorsanız nelerin gerekli olduğundan bahsettik.

Facebook’ta eski bir kullanıcıysanız eğer gelen yeniliklerin bazılarından hoşlanmayabilirsiniz. Hoşlanmadığınız yenilikleri anında hesabınızdan kaldırmakta yine sizlerin elindedir. Sıkı bir Facebook kullanıcıysanız eğer zaten bu işlemleri nereden yapıldığını biliyorsunuzdur. Ancak emin olunuz ki bilen kadar bilmeyen kişi sayısı da fazladır.

Facebook hesabınızdaki gruplar alanına girerek tüm üye olduğunuz grupları görebilir ve o gruplar üzerinde işlem sağlayabilirsiniz. Kardeşim ben bunu yapmak istesem zaten yaparım diyebilirsiniz. Hesabınıza dahil edilen gruplar kısayolu kaybolsun istiyorsanız işlemlerinize başlayabiliriz.

Bazı kullanıcılar kendilerine böyle bir özelliğin henüz daha gelmediğini dile getirse de gelmeme sebebi güncelleme ile alakalı. Güncellemeler sonunda onlarında hesaplarına bu özelliğin dahil edileceğini söyleyebiliriz. Şimdi size gruplar kısayolu geldi ve bu özelliğin olmasını istemiyorsanız nelerin yapılması gerektiğine birlikte bakacağız.

Facebook gruplar kısayol çubuğu kaybolsun

İlk olarak Facebook uygulamanıza giriş yapıyorsunuz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra telefon kullanımınıza bağlı olacak şekilde bazı sağ üst köşede ya da sağ alt köşede üst üste çizgili bölüme tıklayın.

Facebook gruplar kısayolu görünmesin

Gelecek olan ekranı aşağıya doğru kaydırdığınızda karşınıza ‘’Ayarlar ve gizlilik’’ bölümü gelecektir. Bu alana girişinizi yaptıktan sonra ‘’Ayarlar’’ kısmına tıklayın. Açılan sayfa da ‘’Kısayollar’’ alanına girin. Buraya girdiğinizde ise ‘’Kısayol çubuğu’’ seçeneğine tıklayın.

facebook gruplar kısayolu görünmesin

Açılan ekranda ise ‘’Gruplar’’ bölümü aktif durumdadır. Burayı hemen sola kaydırmanız durumunda alt kısımdaki kısayollar arasından gruplar kısmınız kaybolacaktır. İlerleyen dönemlerde kararınızı değiştirmeniz halinde yine bu ekrana gelerek aktif duruma getirebilirsiniz.

Facebook gruplar kısayol çubuğu kaybolsun istiyorsanız yukarıdaki adımları işleme koymanız yeterlidir. Facebook üzerinde karşılaştığınız diğer sıkıntılarınızı bizlere yorum alanından çekinmeden iletebilirsiniz. Araştırmalarınıza katkıda bulunduysak eğer ne mutlu bize iyi gezintiler dileriz.

facebook gruplar kısayolu çıkmasın
Facebook gruplar kısayol çubuğu kaybolsun

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here