Paylaş

Facebook grubumdaki birini cıkaramıyorum. Facebook grubunuzdaki bir üyeyi gruptan çıkarma ya da engellemek istiyorsanız ilgili yöntemlere göz atabilirsiniz.

Facebook uygulaması içerisinde açmış olduğumuz bir gruba üye olan bir kişinin gruptan çıkarılması ve engellenebilmesi için yazımızı hazırladık. Öncelikle bu grup üyesinin engellenmesi ya da o gruptan çıkarılabilmesi için bir sebep olması gereklidir. Çünkü güvenilir bir grup her zaman üye sayısının yükselmesine sebep vermektedir. Nedenine gelince grubunuzda bir kişinin ağza alınmayacak bir yorum yapması ya da değişik, hoşa gitmeyen bir gönderi paylaşması üye sayısını azaltacaktır. Bir çok grup yöneticisi bu ve benzeri kişileri anında grubundan engellemesini sağlamaktadır. Gruptan engelleme öncesinde isterseniz o kişiyi gruptan atabilirsiniz. Bu yaptığınız işlem o grup üyesinin yaptığını başka bir üyelerin yapmasının önüne geçmesine de katkıda bulunacaktır. Yani kaybedeceğiniz bir kaç üye sonrasında bir çok üye kazanabilirsiniz. Grup yöneticiliğini bu şekilde yapmanız her geçen gün itibariyle üyelik sayısını artıracağını bilmeniz gereklidir. Şimdi gelin isterseniz bu kişilerin grup üyeliğinden nereden ve nasıl çıkarılaağına birlikte göz atalım.

Facebook grubumdaki birini cıkaramıyorum

Facebook grubumdaki birini gruptan atma, facebook grubumdaki kişiyi engelleme, facebook grubumdaki birini gruptan çıkarma, facebook grubumdaki üye nasıl çıkarılır?, facebook grup üyesi nasıl çıkarılır?, facebook grubumdaki birini engellemek istiyorum. Facebook uygulaması içerisinde grupta var olan üyelerinizi rahatsız edici bir paylaşımının bir kişi tarafından bulunması hem üyeleri hem de sizi rahatsız edebilir. Bu kişinin yorum veya paylaşım sağlanması için o kişinin gruptan çıkarılması ve engellenmesi için aşağıdaki adımları kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

Facebook grubumdaki birini çıkarma

Gruba dahil olmuş olan bir üyenin yaptığını uygunsuz yorumlardan ya da istemsiz gönderilerinden ötürü kişinin gruptan çıkarma ve engelleme işlemleri için;

Facebook grubumdaki birini cıkaramıyorum, facebook grubumdan birini çıkarma, facebook grup üyesini çıkarma, facebook gruptan atma, facebook grubumdan engelleme, facebook grubumdaki birini engelleme

  1. Oluşturulan grubun ana sayfasına geldikten sonra sol tarafta yer alan ”Üyeler” kısmına tıklıyoruz.
  2. Ardından çıkarmak istediğimiz kişiyi bu kısımdan buluyoruz.
  3. Ve daha sonrasında (…) tıklıyoruz. Gruptan çıkar seçeneğini seçiyoruz.
  4. Var olan kişiyi yönettiğiniz diğer gruplardan çıkarmak için “Bu değişikliklikleri yönettiğin diğer gruplara uygula” seçeneğine tıklamanız yeterlidir.
  5. Bu üyeyi aynı zamanda engellemek için Kalıcı Olarak Engelle‘nin yanındaki kutuyu işaretlemeniz yeterlidir.
  6. Son olarak ”Onayla” demeniz halinde işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.

Facebook grubumdaki birini cıkaramıyorum problemi için işlemleri de bu saye de tamamlamış olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here