Paylaş

Facebook grubumda anket oluşturamıyorum. Kurduğunuz bir grupta anket başlatmak istiyorsanız nasıl yapıldığını bilmeniz gerekiyor. Yazımızda tüm her şeyi bulabilirsiniz.

Grup sayılarının her geçen gün daha da artmış olduğu Facebook hesabı da bu alanda yeniliklerini artırmaktadır. Grup üye sayısı belli bir noktaya ulaşan grup yöneticileri artık kendi sayfalarında anket yapmaya başladılar. Yapılan anketler eğlenceli bir hal almaya başlayınca diğer grup yöneticileri de bu anketleri kendi gruplarında da yapma ihtiyacı hissediyorlar. Yalnız grubu yeni açmış olan bir yönetici bu ayarın haliyle nereden yapıldığını anketin nasıl başlatacağı konusunda bir fikre sahip değil. Böyle bir durumda anında internet üzerinden araştırma içerisine girmektedir. Biz de bu yaptığınız araştırmalar boşa gitmesin ve doğrudan bilgilere ulaşım sağlayarak kendi grubunuz da kendiniz bir anket yapabilmeniz için işlemleri ele aldık. Hangi adımların nereden ve nasıl sağlanacağına birlikte kontrol edeceğiz.

Facebook grubumda anket oluşturamıyorum

Facebook grubta anket nasıl yapılır?, facebook grupta anket oluşturma nasıl yapılır?, facebook grupta anketi yapamıyorum, facebook grubumda anket başlatılmıyor, facebook gurubumda anket olmuyor, facebook grup anket ayarları nerede? Facebook hesabımızda oluşturulan grubumuz belli bir üye sayısını gördükten sonra yapacağını anketler her zaman eğlenceli bir hal alacaktır. Üyelerin grupta daha aktif olmasını sağlayacak olan bu anketin nasıl yapılacağına gelin birlikte bakalım.

Facebook grubumda anket yapamıyorum

Anket özelliği şuanda, instagram twitter ve facebook hesapların da aktif olarak kullanılan özelliklerden biri haline gelmiş durumdadır. Tabi bu paylaşımlar facebook hesaplarınız da oluşturduğunuz gruplar da da artışını gerçekleştirmiş durumdadır. Üye sayısının belli bir noktaya ulaşmış olduğu grup yöneticilerinin yaptıkları bu işlemleri siz de kendi grubunuzda yapabilirsiniz.

Facebook grubumda anket oluşturamıyorum, grupta anket oluşturma, grupta anket paylaşma, facebook grubumda anket yapamıyorum, facebook grupta anket başlatma, facebook grupta anket oluşturma

  1. İlk olarak haber kaynağına gelerek sol tarafta bulunan ”Gruplara” tıklıyoruz.
  2. Grubumuzu seçtikten sonra Bir şeyler yaz alanına tıklıyoruz. Ve hemen ardındna ”Anket”i seçiyoruz.
  3. Bir soru girin ve grup üyelerinin seçebileceği şıkları girmek için şık ekle. seçeneğine tıkladıktan sonra ”Paylaş” demeniz halinde anket paylaşılacaktır.
  4. Anket paylaşıldıktan sonra sonuçları da herkes görmüş olacaktır.

Facebook grubumda anket oluşturamıyorum çözüm yöntemlerini ele aldığımız yazımız umarım sizler adına faydalı olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here