Facebook görüntülü konuşurken sesim gitmiyor tarzında sorun yaşadığınız sıkıntıların tamamını yazımızda ele almış bulunmaktayız. Facebook messenger uygulamasında görüntülü arama sırasında sesiniz karşıya gitmiyor ya da gelmiyorsa hangi adımları izleyeceğinizi konu alacağız.

Facebook uygulaması üzerinden arkadaşlarınızla görüntülü konuşma sağlayabiliyorsunuz. Zaten bu bilgiyi hepiniz biliyorsunuzdur. Fakat yapılan görüntülü konuşma sırasında yaşanan aksaklıklardan ötürü bir çok kullanıcı mağduriyetinin nasıl giderileceğine ilişkin araştırma içerisine girmektedir. Facebook hesabı üzerinde yapmış olduğunuz görüntülü konuşmalardan ses karşı tarafa gitmiyor ya da size gelmiyorsa mikrofon ayarlarını kontrol edeceğiz. Lakin eminim siz bu işlemi yazımızı okumadan önce zaten yapmışsınızdır. Mikrofon bağlantılarını kontrol etmenize rağmen hala daha yapılan görüntülü aramada karşı tarafa ses gidip gelmiyorsa yapılacakları makalemizde bulabilirsiniz. Sağlayacağınız işlem ayarları sonrasında sorunsuz bir şekilde görüntülü aramanızı sağlayıp konuşma gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook görüntülü konuşurken sesim gitmiyor

Facebook görüntülü konuşurken sesim gitmiyor, sesim karşıya gitmiyor, ses gelmiyor, messenger ses gitmiyor, facebook ses gitmiyor, facebook görüntülü konuşma ses gelmiyor ya da facebook mikrofon açma, facebook mikrofon ve ses ayarları için nelerin yapılması gerektiğini tek tek sizler için ele alacağız. Bu işlem ayarları sonrasında sorun giderilmediyse Facebook ile iletişime nasıl geçeceğinizi bildireceğiz.

Facebook görüntülü arama konuşma ses gelmiyor

Uygulama üzerinde yapılan görüntülü arama sırasında ses gidip gelmiyorsa ilk yapmanız gereken kontrol mikrofon adımlarını yapmak olacaktır.

  • Yaptığınız kontroller sonrasında haricinde bir mikrofon ya da hoparlör var ise takarak deneme sağlayalım. Eğer bu durum sonrasında sorun giderilmez ise tam ve doğru olacak şekilde takılı olduğunu kontrol ediyoruz.
  • Arka planda çalışan uygulama var mı onu kontrol ederek tüm geri planda çalışan uygulamaları kapatalım.
  • Tabi ses gidip gelmeme durumu karşılıklı olduğundan ötürü bu yaptığınız işlem ayarlarının aynısını arkadaşınız da yapması gereklidir.
  • Her şeyi sağladıktan sonra mikrofon sessizde olabileceği için bir bunu da kontrol edelim. Yani bazı kulaklıklar ilgili olarak ses açma ve ses kapatma tuşları olduğundan dolayı eliniz yanlışlık ile değmiş olmasından dolayı karşı tarafa ses gidip ya da size gelmiyor olabilir.

Facebook görüntülü konuşurken sesim gitmiyor, sesim karşıya gitmiyor, ses gelmiyor, messenger ses gitmiyor, facebook ses gitmiyor, facebook görüntülü konuşma ses gelmiyor

Facebook messenger ses gelmiyor

Bazen bilgisayar üzerinden değil de messenger uygulamasında da ses gidip gelmeme durumlarında ise,

  • Uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayalım.
  • Karşı tarafın da ses ayarlarını kontrol etmesini isteyelim.
  • Tüm bahsedilen kontroller sağlandıktan sonra ses ayarlarını cep telefonunuzun özelliğine bağlı olacak şekilde yapılandıralım.

Facebook görüntülü konuşurken sesim gitmiyor sorunu için bahsedilen işlem ayarları sonrasında hala daha sorun giderilmez ise hesabımıza giriş işlemi sağlıyoruz. Daha sonrasında sağ üst tarafta yer alan ”?” seçeneğine tıklayıp gelen ekranda ”Bir sorun bildirin” seçeneğine tıklıyoruz. Yapılan işlem ayarları sonrasında sorunu Facebook yetkililerine iletelim. Böylelikle yaşanan sorun ortadan kalkacaktır.

Önceki İçerikFacebook görüntülü arama yaparken donuyor
Sonraki İçerikTurkcell ramazan ile sahurda bedava internet 2018
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz