Facebook gönderideki konumu kaldıramıyorum. Facebook hesabı üzerinde paylaşımdaki konumun silinebilmesi için nelerin sağlanacağını yazımızda yer verdik.

Akıllı telefonların teknolojiye ayak uydurmasıyla birlikte artık bir çok uygulama da yer bildirimi yapmanız mümkündür. Genel anlamda whatsapp üzerinde yer bildiriminde bulunan kullanıcılar artık facebook hesaplarında da konum bilgilerini paylaşabiliyor. Yani yer bildirimi sağlayarak o an nerede olduğunuzu gönderilerle birlikte arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. İlerleyen zamanlarda o gönderi içerisinde paylaşım sağladığınız konumun başkaları tarafından gözükmesini istememeniz durumunda konumun nasıl kaldırılacağına birlikte kontrol edeceğiz. Yani yapılan gönderi paylaşımı dururken o gönderi içerisinde var olan konumun nasıl kaldırılacağına birlikte göz atacağız. Böylelikle hem gönderiyi silmek durumunda kalmayacaksınız hem de o gönderi içerisindeki konumu kaldırmış olacaksınız. İşlemlerinizi gerçekleştirmek için hazırsanız gelin ayarlara birlikte göz atalım.

Facebook gönderideki konumu kaldıramıyorum

Facebook paylaşımdaki konumu silmek istiyorum, facebook gönderiye eklediğim konumu kaldırma, facebook konum nasıl silinir?, facebook konum kaldırma ayarları, facebook hesabında yaptığınız konumun tekrar kaldırılabilmesi için izlenecek yöntemleri adım adım sizlere sunacağız. Yapacağımız ayarlarla birlikte sorunsuz bir şekilde gönderiyi silmeden gönderi içerisindeki konum kalkmış olacaktır.

Facebook gönderiye eklenen konumu silme

Sosyal medyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan facebook hesabında paylaşıma eklenen bir konumu gönderiyi silmeden nasıl kaldıracağına birlikte bakacağız. İşlemler sonrasında gönderi yerinde dururken gönderi içerisinde bulunan konum kalkmış olacaktır.

Facebook gönderideki konumu kaldıramıyorum, konumu kaldıramıyorum, konumu silemiyorum, facebook konum silme, facebook konumu kaldırma, facebook konum silinmiyor

Ayarlarımız için ilk olarak konum paylaşmış olduğumuz gönderimizi bulunuyoruz. Gönderinin üzerine geldikten sonra sağ tarafta bulunan (…) bölüme tıklıyoruz. Ardından karşınıza gelecek olan seçenekler içerisinden ”Gönderiyi düzenle” ikonuna tıklıyoruz.

Bu kısma tıkladıktan sonra gelen ekranda ”Yer bildirimi” yazısı olacaktır. Buraya tıkladıktan sonra konumu paylaştığınız bilgilendirmenin sağ tarafında bulunan (x) tıklamanız yeterli olacaktır. Böylelikle gönderiniz sabit dururken, gönderideki konum silinmiş olacaktır. Facebook gönderideki konumu kaldıramıyorum sorunu da bu sayede tarih olmuş olacaktır.

Kaleme alınan bu yazımız da anlattığımız işlemleri sağladıktan sonra hala daha sorun devam ediyorsa uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyelim. Ardından telefonu kapatıp açarak deneme gerçekleştirdiğiniz de sorun giderilmiş olacaktır. İyi gezintiler dilerim.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz