Paylaş

Değerli arkadaşlar, yayına vereceğimiz bu yazımızda Facebook gönderdiğin bilgileri aldık ve kimliği doğrulamıyor hatası ile ilgili nelerin gerekli olduğunu sizlere paylaşacağız.

Facebook uygulaması üzerinden kullanım artık genç kesimden yaşlı kesime varana kadar gelmiştir. Her geçen gün kitlesini büyüten uygulama da sorunlarda baş göstermiyor dersek yalan konuşmuş oluruz. Facebook gönderdiğin bilgileri aldık ve kimliği doğrulamıyor diyorsanız eğer doğru yerde olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Uygulamaya giriş sırasında yaşadığınız sıkıntılardan bir tanesi de gönderdiğin bilgileri aldık uyarısıdır. Son dönemlerde bu problemle karşılaşan kullanıcı sayısının hayli arttığını söyleyebiliriz. Bu hata neden gelir? Çözümü nedir? Yönünde iletilen tüm sorunların yanıtını yazımızda bildireceğiz.

Facebook gönderdiğin bilgileri aldık ve kimliği doğrulamıyor

Facebook gönderdiğin bilgileri aldık ve kimliği doğrulamıyor

Facebook gönderdiğin bilgileri aldık diyor ise eğer muhtemelen bunun öncesinde sizden kimlik istemiştir. Sizde bu kimliği gönderdiğinizden dolayı hesabınız incelemeye alınmış durumdadır. Yalnız şöyle bir durum söz konusu; eğer sizin hesabınızdaki bilgilerle kimlikteki bilgileriniz uyuşmuyor ise hesabınız açılmayabilir.

Facebook’un durdur yere sizden kimlik istemesinin ana nedeni ise hesabın başkalarının eline geçmemesini istemesindendir. Yani siz bir bilgisayardan giriş yaptıktan sonra beraberinde farklı bir bilgisayardan girerseniz hesabın güvenliği için sizi tanımak istemektedir.

Aslında bu sizin için yapılmış ve devreye alınmış bir güvenlik önlemidir. Fakat bir çok kullanıcı sırf bu durumdan ötürü hesaplarıyla vedalaşmaktadır. Sorun böyle olunca da ister istemez mağduriyet yaşanabilmektedir. Kimliğin doğrulanamıyor olması ise farklı bir problem kaynağıdır. Sorunun nasıl çözüme kavuşacağını ise aşağıda bildirdik.

Facebook kimliği doğrulamıyor

Facebook kimliği doğrulamıyor ise bunun nedeni yukarıda da belirttiğimiz üzere bilgilerinizin kimlikte yazanla aynı olmamasıyla alakalıdır. Böyle durumlarda hesabınız ile vedalaşmaktan başka bir çareniz bulunmamaktadır. O yüzden böyle bir şeyle karşılaşmadan önce mutlaka ama mutlaka hesabınızdaki bilgilerin kimlikteki bilgileriniz ile aynı olması gerekiyor.

Facebook’un bunu yapmasındaki amaç ise açılan taklit hesapların önüne geçmek istemesinden kaynaklıdır. Milyonlarca taklit hesaptan ötürü güvenlik adımlarının en üst seviyelere alındığı tek uygulamalardan bir tanesidir.

Kimliğinizdeki bilgilerle hesabınızdaki bilgiler uyuşuyor ise bu durumda moral bozmanıza gerek bulunmamaktadır. Kimliğin incelendikten sonra hesabınızda sorunsuz girebileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here