Paylaş

Facebook gizli konuşmayı şikayet etme. Facebook messenger alanında yapılan gizli konuşmayı şikayet etme işlemlerini detaylı şekilde kaleme almış bulunuyoruz.

Bildiğimiz üzere Facebook uygulamasında biriyle sohbet etmek istediğimizde doğrudan messenger uygulamasına yönlendirilmektedir. Messenger uygulaması ise kendi içerisinde sürekli güncelleme almaktadır. Biriyle yaptığınız konuşmanın kayıt altında tutulmaması için o konuşmayı gizliden yapmanız yeterlidir. Gizli konuşma sağlanan bilgiler kayıt altında tutulmamaktadır. Facebook mesajlaşma alanında birinin sizi tehdit etmesi halinde tehditkar mesajı şikayet etme formundan şikayeti iletebiliyorsunuz. Bazı kişiler gizli konuşma sağladıkları kişilerle de yaptıkları şikayeti bu alanda sağlamaktadır. Oysa bu alandan şikayetinizi yapmamanız gerekiyor. Bu şikayeti zaten formda sizlere sunduğu gibi Şantaj, Mahrem Görüntüler veya Mahrem Görüntüleri Paylaşma Tehditlerini Şikayet Edin alanından sağlayabilirsiniz. Bilgilere ilişkin detaylara ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Facebook gizli konuşmayı şikayet etme

Messenger gizli konuşmayı iletme, messenger gizli konuşma nasıl şikayet edilir, messenger gizli görüşme nasıl şikayet edilir, messenger gizli görüşmeyi şikayet etme nerede. Facebook messenger alanında gerçekleştirmiş olduğunuz gizli konuşma da size gelen tehdit, mahrem görüntüyü yayınlama, şantaj gibi bağlantıları facebook’a hangi kanal aracılığıyla ilerleyeceğinizi detaylı şekilde sunumunu hazırlayacağız.

Facebook gizli konuşmayı nasıl şikayet ederim

Gizli konuşmanın şikayeti için https://www.facebook.com/help/contact/567360146613371 bu alana girişimizi gerçekleştirerek gelen ekranda bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız lazım.

Facebook gizli konuşmayı şikayet etme, facebook gizli konuşmayı iletme, messenger gizli konuşmayı iletme, messenger gizli konuşmayı şikayet etme, messenger gizli konuşma tehdit alıyorum

Bilgilerin doldurulması sonrasında Facebook tarafından durumun incelemesi yapılmaktadır. Konu incelendikten sonra bu alanda iletişim e-posta adresi yazan alana mail adresinizin bilgileri girilmektedir.

Mail adresinize ilerleyen zamanlarda gelen bilgilendirme ise hesap için nelerin yapıldığıdır. Topluluk kuralların en üst seviye de tutulduğu Facebook hesaplarında sizi sürekli rahatsız eden kişilerin hesaplarını bu yöntem ile kapatabiliyorsunuz.

Bazı kullanıcılar daha öncesinde yayınladığımız mesaj şikayeti üzerinden gizli konuşmayı şikayet ettiğinden ötürü hesaplarla ilgili bir işlem sağlanmıyordu. Fakat doğru alanı aslında diğer ilgili formda da Facebook sizlere sunmaktadır.

Facebook gizli konuşmayı şikayet etme, facebook gizli konuşmayı iletme, messenger gizli konuşmayı iletme, messenger gizli konuşmayı şikayet etme, messenger gizli konuşma tehdit alıyorum

Yapılan ayarlarla birlikte gelen ekranda farklı sorunla karşılaşılması halinde bize bunu iletebilirsiniz. Gizli konuşmayı Facebook’a bu yönde iletmeniz halinde gereken kontrol daha kapsamlı şekilde yapılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here