Paylaş

Facebook giriş uyarılarını açma açılmıyor . Hesabınıza tanınmayan kişiler tarafından giriş yapıldığında bildirim gelsin istiyorsanız çözümü yazımızda.

Facebook hesabımızda gezinti sağladığımız sırada bazen farklı sorunlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu sorunların başını ise hesap çalınmaları çekmektedir. Giriş uyarılarını aktif duruma getirerek bu problemin önüne geçebilirsiniz. Son zamanlarda Facebook giriş uyarılarını açamayan kullanıcı sayısı ise sürekli artmaktadır.

Facebook hesabınıza önem veriyorsanız güvenlik adımlarını en üst seviyede tutmanız gerekiyor. Giriş uyarıları açmakta bir güvenlik önlemidir. O yüzden bu ayarın hesabınızda açık durmasına özen göstermelisiniz.

Ancak ben giriş uyarılarını nasıl alacağımı bilmiyorum diyorsanız o halde doğru yerdesiniz. Sizden tek istediğimiz belirttiklerimizi doğru şekilde işleme koymanızdır.

Facebook giriş uyarılarını açma açılmıyor

Giriş uyarısını aktif duruma getirmeniz durumunda siz de farklı konum ya da cihazlardan giriş yaptığınızda bildirim gelecektir. Lakin burada önemli olan bizim değil başka kişilerin girişi sırasında uyarı almanızdır. Özelliği açtıktan sonra farklı biri giriş yaptığı an hemen şifre bilgilerini değiştirerek gerekli önlemleri alabilirsiniz.

Facebook giriş bildirimi gelsin

Şimdi gelelim bu ayarı uygulamada nasıl aktif hale getireceğinize. İşlemler için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Hadi başlayalım.

facebook giriş bildirimi gelsin
 • Facebook hesabınıza giriş yapın.
 • Beraberinde Android telefonlar için sağ üst tarafta, iPhone telefonlar için ise sağ alt kısımda bulunan üst üste çizgili butona tıklayın.
 • Açılan ekran içerisinde  ‘’Ayarlar ve gizlilik’’ alanına girin.
 • Buraya girdikten sonra ise hemen altındaki ‘’Ayarlar’’ butonuna tıklayın.
 • Açılan ekranı hafif aşağıya doğru kaydırdığınızda ‘’Güvenlik ve Giriş’’ yazısını göreceksiniz. Buranın üzerine tıklayıp giriş yapın.
 • ‘’İlave güvenlik ayarlama’’ yazısının altında ‘’Tanınmayan girişler hakkında uyarılar al’’ yazısını görmeniz gerekiyor. Bu alana giriş gerçekleştirin.
 • ‘’Giriş uyarıları’’ adı altında bir sayfa gelmesi gerekiyor. Gelen sayfanın hemen altında bildirimler kapalı ise üzerine tıklayıp açık hale getirin.
 • Ayarlarla birlikte artık başka konum ya da başka bir cihazdan giriş yapılması durumunda giriş uyarılarını almaya başlayacaksınız.
 • Bu işlemi siz yapamıyorsanız eğer başka birisi sizin hesabınıza girmeye çalışıyor demektir. Bu durumda hemen güvenlik önlemlerini devreye almanız gerekiyor.
 • İki adımlı kimlik doğrulama adımlarını işleme koymanız durumunda hesabınızın giriş şifre bilgileri öğrenilmiş olsa bile hesaba giremeyeceklerdir.
 • Çünkü kod size gelecek ve sizde olan kodu onlar bilmediğinden dolayı giriş yapamayacaklardır.
 • Gönderilen kod ise belli bir süre sonunda pasif duruma gelmektedir.

Hazırladığımız yazı ile birlikte Facebook giriş uyarıları açma işlemleri ile ilgili yaşanan sorun giderilecektir. Aklınıza takılan yerler olursa bunları bize yorum alanında ulaştırabilirsiniz.

facebook giriş uyarıları
Facebook giriş uyarılarını açma açılmıyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here