Facebook giriş bilgilerini kaydetmesin. Hesabıma girişlerim kaydolmasın tutulmasın istiyorsanız yapmanız gerekenleri yazımızda anlatacağız.

Facebook hesabınıza bilgisayarınızdan, telefonunuzdan ya da tabletinizden giriş yapabiliyorsunuz. Bağlandığınız cihazdan çıkış yapmadığınız sürece tekrar girdiğinizde hesabınız otomatik olarak açılabiliyor. Ancak siz Facebook giriş bilgileri kaydedilmesin tutulmasın istiyorsanız yapmanız gerekenleri konu aldık.

Normalde Facebook’un sizin hesabınıza girerken ki bilgilerinizi kaydedip kaydetmemeyi sizlere bırakıyor. Nasıl mı? Uygulamanızın içerisinde bulunan giriş bilgilerini kaydet alanı açıksa eğer hesaba giriş yaptığınızda bilgileriniz kaydediliyor. Kapalı hale getirmeniz durumunda ise Facebook’a her giriş yaptığınızda sizden şifre istiyor.

Siz hiçbir tarayıcının ya da cihazın giriş bilgilerinizi kaydetmesini istemiyorsanız bu durumda özelliği hesabınızdan kapalı hale getirmeniz gerekiyor. Şimdi içinizden hadi canım hiç bilmiyorduk diyebilirsiniz. Ancak bilmeyen kullanıcı sayısının bilen kullanıcı sayısından daha fazla olduğunu söyleyebilirim.

Facebook giriş bilgilerini kaydetmesin

Bilen kullanıcılar zaten böyle bir araştırma içerisine girmiyor. Eğer siz özelliğin nereden kapalı hale getireceğinizi bilmeyen kişiler arasındaysanız o halde doğru yerdesiniz. Birlikte yapacağımız işlemlerle birlikte bundan sonra Facebook’ta giriş bilgileriniz kaydedilmeyecektir.

Facebook hesabınıza hep kendi telefonunuzdan değil yeri geldiğinden başkalarının telefonundan, bilgisayarından da giriş yapmışsınızdır. Yapılan girişler sonrasında çıkış yapmayı bazen unutabilirsiniz. Böyle durumlarda neler yapılması gerektiğini adım adım anlatacağız.

Facebook girişlerim tutulmasın

Facebook girişlerim kaydolmasın, tutulmasın ya da kaydedilmesin istiyorsanız ilk olarak Facebook hesabınıza giriş yapın. Ardından sayfanın hemen sağ tarafında bulunan aşağıya doğru ok işaretine tıklayınız. Gelen ekranda ‘’Ayarlar’’ bölümüne dokunun. Bu alana girişinizi yaptıktan sonra gelen ekranın sol kısmında bulunan ‘’Güvenlik ve Giriş’’ butonuna tıklayın.

facebook girişlerim tutulmasın

Açılan ekranın orta bölümünde ‘’Giriş bilgilerini kaydetme’’ seçeneğini göreceksiniz. Sağ tarafında bulunan ‘’Düzenle’’ kısmına tıklayın. ‘’Kaydedilen giriş bilgilerini kaldır’’ seçeneğine dokunun. Alt kısımda bağlı olduğunuz ve kayıtlı olan cihazlarınızı da göreceksiniz. Bunlardan da kaldırmak istiyorsanız ‘’Kaldır’’ seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Facebook hesabınıza giriş yaptığınız sırada girişlerin kaydedilmemesi ya da tutulmamasını istiyorsanız yukarıdaki işlemleri devreye koyabilirsiniz. Böylelikle artık girdiğiniz tarayıcı ya da cihazlarda giriş bilgilerinizi kapatmış olacaksınız. Bu aşamada sormak ya da eklemek istedikleriniz olursa bizlere bunu yorumdan iletebilirsiniz.

facebook girişlerim kaydolmasın
Facebook giriş bilgilerini kaydetmesin
Önceki İçerikYoutube karanlık modda açılmasın
Sonraki İçerikMicrosoft edge geçmiş kendiliğinden siliniyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here