Paylaş

Facebook fotoğraf onayı nedir ne işe yarar. Facebook yüz tanımayla birlikte artık sizlere bildirim gelmektedir. Tam detayları ise haberimizde.

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişimiyle birlikte sosyal medya alanları içerisinde de önemli şekilde değişimler beraberinde gelmektedir. Özellikle facebook bu konu da inanılmaz derecede yeniliklere imza atmaktadır. Yüz tanıma özelliği ile birlikte artık sizi tanıyor oluşu siz ce de çok etkili bir özellik değil mi? Diyelim ki hesabınız haricinde başka biri sizin fotoğrafınızı başka bir alanda paylaşmak istedi. O paylaşımla ilgili olarak sizden izin almak istemedi. Bu durumda paylaşım sağlandıktan sonra yüz tanıma özelliği facebook hesabında açıksa otomatik olarak fotoğraf onayını sizlere sunmaktadır. Fotoğraf onayını kabul edersiniz etmezsiniz bu sizin elinizde olan bir işlemdir. İzinsiz paylaşılan bir resimse bunu anında facebook yetkililerine şikayet ederek kaldırılmasını sağlayabiliyorsunuz. Tabi özelliğin en güzel yanı da geçmişe dair de sizi paylaşmış olan bir kişinin ister arkadaşınız olsun ister olmasın sizi görebilmesidir. Oldukça etkili olan fotoğraf onayı hakkında daha fazla merak edilenleri aşağıda detaylı bir şekilde sunumunu gerçekleştirmekteyiz.

Facebook fotoğraf onayı nedir ne işe yarar

Facebook fotoğraf onayı istiyor, facebook fotoğrafım başka yerde paylaşılmış, facebook fotoğraf onayı ne demek, facebook fotoğraf onayı neden geliyor, facebook fotoğraf onayı ile ilgili bildirim geldi, facebook fotoğraf onayı nedir, facebook fotoğraf onayına herhangi bir işlem yapabilir miyim? Evet yüz tanıma özelliği ile birlikte gelen fotoğraf onaylarına şaşırmamanız gereklidir. Artık biri sizi etiketlemeden de paylaşım sağlarsa facebook sizi tanıdığı için anında o resmin onayını size sunmaktadır. Bu inanılmaz bir özellik olduğu için özellikten sadece yüz tanımayı aktif tutan kullanıcılar yararlanabilmektedir.

Facebook fotoğraf onayı bildirimi

Sizin facebook hesabınız da yüz tanıma özelliği kapalıysa bu özellikten yararlanma gibi bir durum söz konusu dahi değildir. Çünkü siz facebook’a yüzünüzün tanınmasını istemediğinizi bu alanı kapalı duruma getirerek belirtiyorsunuz. Facebook tüm özelliklerini kullanıcılarına sunan bir platformdur.

Facebook fotoğraf onayı nedir ne işe yarar, facebook fotoğraf onayı nedir, facebook fotoğraf onayı, facebook fotoğraf onayı ne işe yarar, facebook fotoğraf onayı ne demek, facebook fotoğraf onayı bildirimi

Ama diyelim ki açık ve sizin fotoğrafınızın paylaşıldığından şüpheleniyorsunuz. O halde bu özellik kesinlikle hesabınızda açık olmalıdır. Hesabın bildirim alanına fotoğraf onayı şeklinde etiketlemek isteyip istemediğini sunmaktadır.

Siz o alana girerek kişi eğer fotoğrafınızı izinsiz yayınlamış ya da yayına verilmesini istemediğiniz bir resmi vermişse anından şikayet edebilirsiniz. O kişi arkadaşınız ise ona durumu güzel bir dille belirterek de fotoğrafı kaldırmasını isteyebilirsiniz. Ayarların yapılandırma işlemleri bu şekildedir. Fotoğraf onayına dair merak ettiğiniz farklı bir sorun varsa bize yorumdan iletebilirsiniz. Dilerseniz sizin için hazırladığımız instagram ayarlar gözükmüyor çıkmıyor yazımıza da bakabilirsiniz.

Facebook fotoğraf onayı nedir ne işe yarar, facebook fotoğraf onayı nedir, facebook fotoğraf onayı, facebook fotoğraf onayı ne işe yarar, facebook fotoğraf onayı ne demek, facebook fotoğraf onayı bildirimi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here