Facebook Etkinlik Davetlerini Engelleme işlemlerinin nereden yapılacağını yazımızda aktaracağız. Facebook etkinlik gizlilik ayarı, davet gönderemiyorum ya da ne zaman kalkar gibi sorunlarınızın çözümü için artık üzülmenize gerek yok makalemizi incelemeniz yeterlidir.

Gün geçtikçe sanal ortamda arkadaş çevremiz oldukça genişlemektedir. Facebook uygulamasında yoğun bir arkadaş ortamına sahip iseniz mutlaka etkinlik daveti alıyorsunuzdur. Gönderilen etkinlik davetiyeleri oldukça canınızı sıktığından eminim. Etkinlik davetlerinin kaldırılabilmesi ve Facebook hesabınızdaki gezintilerin daha sakin bir şekilde yapılabilmesi için yapmanız gereken aşağıdaki adımları izlemek olacaktır.

Facebook Etkinlik Davetlerini Engelleme

Facebook etkinlik listesi, Facebook etkinlik davet engelleme listesi, Facebook etkinlik davet engeli, facebook etkinlik gizlilik ayarı işlemleri için yapılması gerekenleri göreceli olacak şekilde siz kıymetli okurlarımıza sunacağız. Ayarları sağladıktan sonra artık sürekli gelmek olan etkinlik bildirimlerini almayacaksınız. Böylelikle sorun tamamen ortadan kalkacak sizler de hesabınızda rahat bir şekilde gezinti sağlayabilirsiniz.

Facebook Etkinlik Davetlerini Engelleme, facebook etkinlik gizlilik ayarı, facebook davet gönderemiyorum, davet gönderemiyorum, etkinlik davetini engelleme, facebook etkinlik engeli ne zaman kalkarFacebook etkinlik gizlilik ayarı

Facebook etkinlik gizlilik ayarı için hesabımıza bilgisayardan ya da telefondan giriş işlemi gerçekleştiriyoruz.

  • Hesaba girdikten sonra sayfanın sağ kısımdaki ”Menü” alanına giriyoruz.
  • Menü bölümüne girdikten sonra ”Ayarlar” alanına tıklıyoruz.

 

Facebook Etkinlik Davetlerini Engelleme, facebook etkinlik gizlilik ayarı, facebook davet gönderemiyorum, davet gönderemiyorum, etkinlik davetini engelleme, facebook etkinlik engeli ne zaman kalkar

Facebook davet gönderemiyorum

Yapmış olduğumuz işlemler sonrasında gelen ekranın sol tarafında bulunan,

  • Engelleme kısmına tıklayıp işlem adımlarımıza devam ediyoruz.

Facebook Etkinlik Davetlerini Engelleme, facebook etkinlik gizlilik ayarı, facebook davet gönderemiyorum, davet gönderemiyorum, etkinlik davetini engelleme, facebook etkinlik engeli ne zaman kalkar

Etkinlik davetini engelleme

Etkinlik davetini engelleme ayarlarımız için sayfanın aşağıya doğru indiriyoruz.

  • Etkinlik davetlerini engelle,
  • Birisinden gelen etkinlik davetlerini engellediğinde, bu arkadaşlardan gelecek etkinlik isteklerini otomatik olarak yok sayacaktır.
  • Bu kişiden gelen davetleri engelle,
  • Kısmının karşısında bulunan alana etkinlik daveti gönderen kişinin isim soy isim bilgilerini yazmanız halinde o kişinin artık size göndereceği herhangi bir etkinlik daveti otomatik olarak Facebook tarafından yok sayılacaktır.
  • Facebook etkinlik davetini engellediğiniz kişilerin liste bilgilerine de bu alandan kontrol edebilirsiniz.
  • İsterseniz sizin engellemeyi sağladığınız kişinin engellini kaldırabilirsiniz.

Yaptığımız ayarlar sonrasında inanılmaz derece de rahatlığa kavuşacağınızı şimdiden sizlere belirtmek isteriz. Kişilerin sürekli sizlere gönderilerinde etkinlik göndermelerinin önüne yapılan ayarlarla beraber önüne geçmiş olacaksınız. İşlem adımlarımız bu kadardır.

Facebook’ta aklınıza takılan ne kadar işlem var ise yazmaya devam edeceğiz. Hesabınızda iyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz