Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Facebook dışı önizlemeleri açma ve açamıyorum diyenlere özel işlem aşamalarını ele aldık.

Facebook sürekli kendini yenileyen bir platform olmasından ötürü geçmişten günümüze popülerliğini hiç azaltmadan gelmektedir.  Son zamanlarda ise kullanıcıların en çok arama sağladığını konulardan birisi ise Facebook dışı önizlemeleri açma ve açamıyorum yönündedir. Bizde bu durumu sizin adınıza inceleyerek nereden açılacağı konusundaki adımları ele almış bulunuyoruz.

  • Ön izlemelerin açılmasına izin vermeniz durumunda herkese açık grup gönderileri Facebook dışında paylaşılabilecektir.
  • Yine aynı şekilde bu ön izlemelerle beraber sizin kullanıcı adınız ve profil görseliniz orijinal gönderilerinizden içeriklerin tamamını göstermektedir.
  • İlgili özelliğin hangi alandan açılacağı konusunda sizleri bilgilendirip işlem detaylarını paylaşacağız.

Facebook dışı önizlemeleri açma ve açamıyorum

Facebook dışı önizlemeleri açma

Facebook dışı önizlemeleri açma adımlarını devreye alabilmeniz için öncelikle Facebook hesabınıza girişinizi gerçekleştirin. Hesabınıza giriş işlemlerini sağladığınızda gelen sayfanın sağ alt ya da sağ üst alanında bulunan üst üste çizgili bölmeye dokunun. Karşınıza gelen sayfayı aşağıya doğru kaydırın.

Gelen ekranda ‘’Ayarlar ve gizlilik’’ bölmesine dokunarak sonrasında ise alt kısımda açılan ‘’Ayarlar’’ seçeneğine tıklayın. Yine aynı şekilde gelecek olan sayfayı aşağıya doğru kaydırmanızla beraber ‘’Herkese açık gönderiler’’ adı altında bir seçenek belirecektir.

Bu alana girişinizi yapmanızla birlikte açılan sayfayı en alta doğru kaydırmanızı rica ediyoruz. ‘’Facebook dışı önizlemeler’’ seçeneğini bu alandan göreceksiniz. İlgili özelliği pasif duruma getirmenizle beraber işlemlerinizi bitirmiş olacaksınız. Tüm bu ayarlarınızı devreye almanızla birlikte özellik artık hesabınızda açık durumda olacak şekilde ayarlanacaktır. Açmanıza rağmen ön izlemelerin olmadığını görüyorsanız o halde aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Facebook dışı önizlemeleri açamıyorum

Facebook dışı önizlemeleri açamıyorum

Facebook dışı önizlemeleri açamıyorum nedeni internet bağlantınızın kesilmesinden kaynaklanabilmektedir. Böyle bir kesintiyi tespit etmeniz durumunda wifiden bağlıysanız mobile, mobilden bağlıysanız wifiye bağlanarak deneme gerçekleştirin.

Arka planda çalışan bir uygulama ya da indirmeyi başlattığınız bir program varsa onları durdurup tekrar aynı işlemleri devreye alın. Olmaz ise uygulama şifrenizi biliyorsanız eğer uygulamanızı kaldırıp tekrar yüklemesini sağlayıp işlem denemelerinizi bu doğrultuda sağlayabilirsiniz. Facebook hakkında farklı merak ettiğiniz bir konu var ise bize bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz.

Facebook dışı önizlemeleri açma ve açamıyorum
Önceki İçerikinstagram hikayede birden fazla çekim yapma ve yapamıyorum
Sonraki İçerikFacebook dışı önizlemeler gözükmüyor ve çıkmıyor
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here