Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Facebook dışı önizlemeler gözükmüyor ve çıkmıyor diyen kullanıcılar için işlemlerin nasıl ilerleneceğini konu aldık.

Facebook hesabınıza gelen tüm özellikler kullanımı kolaylaştırmak ve sizin isteğiniz doğrultusunda sağlanmaktadır. Facebook dışı önizlemeler gözükmüyor ve çıkmıyor diye moral bozup surat asmanızı gerektirecek bir durum bulunmamaktadır. Özellik sizin hesabınızda görünmüyor ise bunun nedeni ya kısıtlama almışsınızdır ya da uygulamanız güncel değildir.

Böyle durumlarda yapılacak ve izlenecek adımları daha öncesinde hazırlamış olduğumuz yazımızda dile getirsek de bu özelliğin nerede olduğunu bilmeyen kitle sayısının da fazla olduğunu söyleyebiliriz. Hem açma kapama işlemleriniz hem de özelliğin nerede olduğunu ele alırken gözükmeme nedenlerinin çözümünü de işleme koyarak sorununuzu gidereceğiz.

Facebook dışı önizlemeler gözükmüyor ve çıkmıyor

Facebook dışı önizlemeler gözükmüyor

Facebook dışı önizlemeler gözükmüyor ise ilk önce kısıtlama alıp almadığınızı biliyor olmalısınız. Kısıtlama aldıysanız şayet bundan dolayı problem yaşıyor olabilirsiniz. Kısıtlama alan bir hesaba yeni gelen özelliğin dahil olması gecike bilmektedir. Kısıtlama almadığınızı düşünüyorsanız özelliğin hesaba dahil edilebilmesi için uygulamayı güncel hale getirmeniz gereklidir.

Telefonunuzdan uygulamanın güncellemesini yapmadan önce şifre bilgilerini bilmeniz gereklidir. Biliyorsanız eğer Play store ya da Apple store alanına girerek uygulamanızı güncel hale getirmeniz de fayda bulunuyor. Güncelleştirmelerin en kolay yöntemi ise kaldırıp yeniden yüklemektir.

Tüm bu işlemleri sağladıktan sonra hesabınızın sağ alt ya da üst tarafında yer alan üst üste çizgili bölmesine dokunduktan sonra gelen ekranın alt tarafında yer alan ‘’Ayarlar ve gizlilik’’ bölmesine tıklayın. Yapmış olduğunuz işlemlerinizin ardından ‘’Ayarlar’’ alanına tıklayıp ‘’Herkese açık gönderiler’’ bölmesini görüp üzerine dokunun. Açılan ekranı aşağıya doğru kaydırdığınızda ‘’Facebook dışı önizlemeler’’ seçeneğini göreceksiniz. Karşısındaki tik sağa sola kaydırarak kapatıp açılmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook dışı önizlemeler çıkmıyor

Facebook dışı önizlemeler çıkmıyor

Facebook dışı önizlemeler çıkmıyor sorununu belirtilen ayarlar eşliğinde gidermeniz mümkündür. Tüm bu işlemleriniz neticesinde hala daha problem devam ederse sorun iletisini gerçekleştirmeniz gerekiyor. Facebook yetkililerine sorun bildir üzerinden yaşamış olduğunuz sorunu bildirmeniz halinde ‘’Destek gelen kutusu’’ alanına geri bildiriminiz sağlanacaktır.

Yapılacak olan bu işlemlerin tamamında sorununuz giderilecektir. Ve artık sizlerde Facebook dışı önizlemeler özelliğini sorunsuz şekilde kullanabileceksiniz. Facebook hakkında merak ettiğiniz diğer konuların tamamına web sitemiz üzerinden ulaşabilmeniz mümkündür.

Facebook dışı önizlemeler gözükmüyor ve çıkmıyor
Önceki İçerikFacebook dışı önizlemeleri açma ve açamıyorum
Sonraki İçerikMetro Exodus sistem gereksinimleri ve pc kaldırır mı?
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here