Kıymetli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Facebook canlı yayın konuk isteklerini açma ve açamıyorum diyenlere özel adımları nereden sağlanacağını ele aldık.

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan Facebook hesabında canlı yayınlarınıza artık konuk alabiliyor ve aynı zamanda ikili canlı yayın açabiliyorsunuz. Lakin bunun için konuk isteklerinizin açık olması gereklidir. Facebook canlı yayın katılma sorununa yönelik ise hangi adımların işleme alınacağına bakacağız.

  • Konuk isteklerinizin kapalı olması halinde canlı yayına birinin katılmasının önüne geçmiş olursunuz.
  • İkili canlı yayın için gerekli olan ilk şartın konuk isteklerinin açık olmasından ötürü bu özelliği nereden aktif edeceğinizi bildireceğiz.
  • Bundan sonrasında ise artık istediğiniz kişi ile ikili canlı yayınınızı sorunsuz şekilde sağlayabileceksiniz.

Facebook canlı yayın konuk isteklerini açma ve açamıyorum

Facebook canlı yayın konuk isteklerini açma

Facebook canlı yayın konuk isteklerini açma ayarları için öncelikle hesabınıza girişinizi sağlayın. Hesaba erişim sağlamanızla birlikte üst tarafta bulunan ‘’Canlı’’ butonuna tıklayıp canlı yayınızı açıyorsunuz. Canlı yayın başladıktan sonra gelen sayfanın alt tarafına iki adamlı profil simgesi göreceksiniz.

Onun üzerine dokunmanızla birlikte gelen sayfada ‘’Konuk istekleri’’ adı altında bir yazı göreceksiniz. Konuk istekleri daha öncesinde kapatılmışsa eğer burada tik işareti kapalı konumdadır. Aktif duruma getirebilmeniz için sağa doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

Ardından canlı yayınıza katılan kişiler size yayına katılmak için istek gönderiminde bulunabilir. İsteği siz hangi kullanıcıyı canlı yayına almak istiyorsanız onunkini seçerek ilerleme gerçekleştirebilirsiniz. Sağlayacağınız adımlarla beraber sorununuzu gidermiş ve konuk isteklerinizi açmış olacaksınız. Lakin konuk isteklerinin açılması durumunda da arkadaşlarınız istek gönderemediklerini ve aktif durumda olmadığını söylerlerse aşağıdaki adımları işleme koymanızda fayda var.

Facebook canlı yayın konuk isteklerini açamıyorum

Facebook canlı yayın konuk isteklerini açma ve açamıyorum

Facebook canlı yayın konuk isteklerini açamıyorum sorunu için de yukarıdaki adımları ele almanıza rağmen ayar aktif duruma düşmüyor ise bağlantılarınız kesilmiş olabilir. Dolayısıyla ilk önce bağlantılarınızı gözden geçirerek aynı işlemleri tekrar deneyelim.

Olmaz ise arka planda çalışan uygulamalarınız var ise o uygulamaları kapatıp tekrar deneme sağlayın. Belirtilen ayarlarınız netice vermez ise bu durumda uygulama şifresini biliyorsanız uygulamanızı kaldırıp yeniden yükleyerek işlem sağlayabilirsiniz. Facebook canlı yayınla alakalı sorun yaşarsanız bunu bize yorum alanından dile getirebilirsiniz.

Önceki İçerikinstagram canlı yayın soruları nerede ve bulamıyorum
Sonraki İçerikFacebook canlı yayına katılma isteği gelmesin ve gönderilmesin
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz