Paylaş

Facebook bu kişiye şuanda ulaşılamıyor. Bu kişiyi tanıyorsan mesaj gönder sonrasında kişiye mesaj göndermek istediğinizde alınan hatanın ne olduğunu anlatacağız.

Gizliliğin üst seviyelere çıkarıldığı facebook’ta artık rahatsız edilmek istemeyen kullanıcılar mesaj alanlarını komple kapatabiliyor. Mesajı kapalı olan bir kişiye mesaj gönderebilir miyim? Diyen kullanıcılarımız için de detaylı bir kontrol sağlanmış bulunuyoruz. Genelde mesajlaşmayı herkese kapatmış birisine mesaj gönderim gibi bir durum söz konusu değildir. Ama ”Messenger” alanında var olan bu kişiyi tanıyorsan mesaj gönder seçeneği sonrasında mesajlaşması kapalı olan kişiye mesaj gönderen kişiler bulunuyordu. O kişinin mesajlara kapalı oluşundan ötürü bunun nasıl yapıldığı ise merak edilen ayrı bir işlemdi. Ancak son dönemlerde ise aynı işlemi tekrar eden kişilerde ”Bu kişiye şu anda ulaşılamıyor.” uyarısı gelmesidir. Gelen hatanın neyden meydana geldiğini buna sebep olan nedenleri araştırdık. Artık o kişiye mesaj gönderimi sağlayıp sağlanamayacağını da yazımız içerisinde işleme alacağız.

Facebook bu kişiye şuanda ulaşılamıyor

Facebook şu anda ulaşılamıyor, messenger şuanda ulaşılamıyor hatası, şuanda ulaşılamıyor ne demek, messenger bu kişiye şuanda ulaşılamıyor, facebook mesaj kapalı olan birine mesaj gönderme, facebook mesajını kapatmış olana mesaj atma, facebook bu kişiyi tanıyorsan mesaj gönder. Facebook’ta sürekli gelen mesajlardan rahatsızlık duyan kişiler mesajlarını herkese kapalı hale getirmektedir. Kapalı konuma getirilen mesaj içeriklerinde artık kimse sizlere mesaj gönderimi sağlayamaz. Ama messenger’da bu kişiyi tanıyorsan mesaj gönder üzerinden mesaj gönderimi yapabiliyorum diyenler oluyordu. Artık bunu diyen kullanıcılarda hatalarla karşı karşıya kalmaktadır.

Facebook bu kişiyi tanıyorsan mesaj gönder

Mesaj almak istemeyen birisi facebook hesabında mesaj alanını kapatabiliyor. Mesajlaşma alanı kapalı olan birisine mesaj gönderim işlemi sağlanamaz. Messenger üzerinde var olan ”Bu kişiyi tanıyorsan mesaj gönder” seçeneği ile birlikte mesaj alışverişinde bulunabiliyordu.

Facebook bu kişiye şuanda ulaşılamıyor, facebook kişiye ulaşılamıyor, facebook bu kişiyi tanıyorsan mesaj gönder, facebook mesaj gönderilmiyor, facebook mesaj ulaşılmıyor, facebook mesaj kapalı kişiye mesaj atma

Şimdiler de ise ”Bu kişiye şu anda ulaşılamıyor.” hataları alınmaktadır. Bunun sebebi zaman içerisinde facebook bu durumu fark ettiği için mesaj gönderilmesinin önüne geçilebilmesi adına gerekli önlemler alındı. Onun dışında daha öncesinde de bu kişiyi tanıyorsan mesaj gönder bilgilendirmesinin gelme nedeni daha öncesinde açıkken böyle bir bilgi vermiştir. Kapalı hale getirildikten sonra bu kişiye şuanda ulaşılamıyor hatası meydana gelecektir.

Karşılaşılan bu sorun Facebook bu kişiye şuanda ulaşılamıyor sizinle alakalı değil sadece karşı taraf mesajlaşmak istemediğinden ötürü alınan bir uyarı bilgilendirmesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here