Paylaş

Facebook bu kişi senden mesaj almıyor diyor. Facebook’ta arkadaş olduğunuz birine mesaj gönderimi sırasında senden mesaj almıyor uyarısı alıyorsanız nedeni yazımızda.

En fazla giriş yapılan uygulamalardan birisi olan Facebook hesaplarında kullanıcılar istedikleri şekilde hareket edebilmektedir. Güvenlik ve gizlilik ise kendinizin karar verebildiği bir platform olarak yerini almış durumdadır. Facebook uygulaması içerisinde arkadaş olduğunuz ve yorum yaptığınız biriyle iletişime geçip onunla mesajlaşma sağlayabiliyorsunuz. Mesajlaşma içerisinde olduğunuz biriyle ”Bu kişi şu anda senden mesaj almıyor” uyarısı alan kullanıcılar ise bu duruma şaşırmaktadır. Nedenine gelince de o kişiye yorum yapabiliyor ve kişi profili görünmesine rağmen mesaj aksamında neden böyle bir problem meydana geliyor onu birlikte inceleyeceğiz. Kişinin sizi engellemiş olduğu aklınıza gelmeme sebebi yorum alışverişinde bulunuyor oluşunuzdur. Beni engellememiş diyebilirsiniz. Fakat sohbet alanında o kişinin sizi engelleme işlemlerini ise ihtimal dahi vermemekteyiz. Bunun nereden yapıldığı ve ”Bu kişi şu anda senden mesaj almıyor” sebep olan ayarlara bakıyor olacağız.

Facebook bu kişi senden mesaj almıyor diyor

Facebook mesaj atılmıyor, facebook bu kişi şuanda mesaj almıyor, facebook senden mesaj almıyor nedir, facebook şuanda senden mesaj almıyor ne anlama geliyor, facebook arkadaş olduğum kişiye mesaj neden gitmiyor, facebook yorum atılan kişiye mesaj gönderilmiyor. Oluşan temel sıkıntının altında yatan nedenin ne olduğunun kontrolü için sizler için araştırmasını tamamlamış bulunuyoruz.

Facebook mesaj almıyor ne demek

Arkadaş olduğunuz birinin profiline giderek onun paylaştığı tüm görselleri görebiliyor, yorum atabiliyor iken mesaj atıldığında ”Bu kişi şuanda senden mesaj almıyor” uyarısı alıyorsanız sebebi engel almanızdan kaynaklıdır.

Facebook bu kişi senden mesaj almıyor diyor, facebook mesaj atılmıyor, facebook senden mesaj almıyor, facebook mesaj almıyor, bu kişi senden mesaj almıyor, facebook mesaj almıyor ne demek

Ancak engel alınan hesapların profilleri gözükmez ya da ona yorum yapamam diyebilirsiniz. Fakat bu kişi sizi normal olarak sadece facebook’un sohbet alanından engellemesini sağladığı için sorun yaşamaktasınız. Sohbet alanından engelleme yapılmasından ötürü o kişinin profilini görebiliyorsunuz. Ona yorum yapabiliyorsunuz ama bir gün o kişiye mesaj attığınız da ”Bu kişi şuanda senden mesaj almıyor” bilgisi gelecektir.

Karşılaşılan sorun sonrasında o kişiyi tanıyorsanız bu sizi üzecektir. Ancak onun da acil işlerinden ötürü böyle bir işlem yapabilir ihtimalini unutmayınız. Kişiyi arayarak nedenini kendisine sorabilirsiniz.

 

Facebook bu kişi senden mesaj almıyor diyor, facebook mesaj atılmıyor, facebook senden mesaj almıyor, facebook mesaj almıyor, bu kişi senden mesaj almıyor, facebook mesaj almıyor ne demek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here