Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Facebook biri hesabına giriş yapmış olabilir hatası için yapmanız gereken işlemlerin neler olduğunu kaleme aldık.

Dünyanın tartışmasız olarak en çok kullanıcı kitlesine sahip sosyal medya uygulaması Facebook’tur. Facebook aynı zamanda kendine rakip olabilecek uygulamaları satın alarak rakiplerini de bu şekilde saf dışı tutmaktadır. Uygulamaya girerken ise farklı farklı hatalarla karşılaşılabilmektedir. Son zamanlar bazı kullanıcılar Facebook biri hesabına giriş yapmış olabilir hatası ile karşılaştıklarını bildirmektedir. Yaşamış olduğunuz bu sorunun altında yatan nedenin ne olduğuna birlikte bakacağız.

  • Facebook hesabınıza biri girmiş olabileceğini düşündüğünüzde hemen aklınıza hesabın çalındığı gelebilir.
  • Acaba hesabım çalındı mı? Şimdi ne yapacağım? Soruları tamamen panik havasında kendinizi kaybetmenize neden olacaktır.
  • Meydana gelen bu hata sonrasında soğukkanlılığınızı korumanız ile birlikte probleminizi kısa sürede çözüme kavuşacağız.

Facebook biri hesabına giriş yapmış olabilir hatası

facebook hesabıma biri girmiş

Facebook biri hesabıma girmiş olabilir mi? İşte bunu çözümlemek tamamen size bağlıdır. Normalde Facebook yetkilileri hesabınıza başka biri girmese de bu uyarıyı sizin karşınıza getirebilir. Şuan da bir içten nefes çektiğinizi görür gibiyim.

Facebook, sizin güvenliğiniz için bu işlemi çok uzun zamandır devreye almış durumdaydı. Hesabınıza farklı cihazlardan giriş sağlanması durumunda hesap otomatik olarak kilitlenmektedir. Bunu siz bile yapmış olsanız hesap kilitlenmeye gitmektedir.

Şimdi şunu düşünmeniz gerekiyor. Ben ne zaman hesabıma başka cihazdan giriş yaptım. Eğer yakın zaman içerisinde farklı cihazdan hiç giriş yapmadıysanız o halde yine üzülmeniz gerek bulunmamaktadır.

Çünkü Facebook güvenlik amacıyla hesabı kilitlemiş ve hesabınıza başkası bile girmiş olsa artık bunun önüne geçmiş durumadır. Şimdi bu aşamada neler yapacağımıza bakalım.

Facebook hesabıma biri girmiş

facebook

Facebook hesabıma biri girmiş sorunu için ilk olarak uygulamanıza giriş gerçekleştirin. Normal Facebook hesabınıza nasıl giriyorsanız o şekilde giriş sağlayın.

  • Hesaba giriş sağladıktan sonra ‘’Biri hesabına giriş yapmış olabilir’’ uyarısının ekrana gelmiş olduğunu göreceksiniz.
  • Alt tarafta ‘’Devam’’ seçeneğine dokunun.
  • Ardından gelen ekranda kimliğini nasıl doğrulamak istediğini soracaktır. Hangi seçenek size uygun ise o seçeneği seçip ‘’Devam’’ diyelim.
  • Yine gelen ekranda devam demeniz durumunda ‘’Dosya seç’’ alanından kimliğinizin ön yüzünü TC Kimlik numaranız kapalı olacak şekilde çekip ekleyelim.

Bu işlemleri yaptıktan sonra ‘’Gönder’’ demeniz halinde artık Facebook yetkilileri göndermiş olduğunuz kimliğin incelemesini yapıp hesabın açılımını sağlayacaktır. Takıldığınız yer olursa bunu bize yorumdan bildirebilirsiniz.

Facebook biri hesabina giriş yapmis olabilir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here