Facebook bir saat öncesi yazısı kalkmıyor nasıl gideceğim diye düşünüyorsanız sizi yazımızla aydınlatacağız. Messenger uygulamasında saat yanlış, saati değiştiremiyorum gibi bir çok problemin oluşmasının nedeni yeni gönderilen bir mesajın bir saat önce yazısından ötürü olmasından dolayı düzelmesi için yapılması gerekenleri konu alacağız.

Herkesin bildiği üzere ülkemiz de kış saati uygulaması kalktığından dolayı telefonlarımız da artık kendiliğinden ileri ya da geri atmamaktadır. Fakat kış saati uygulaması kalkmasına rağmen facebook hesabında yapılan paylaşımlar bir yana dursun messenger uygulamasında kişi çevrim içi ise ya da yeni attığımız bir mesaja baktığımız da bir saat yazısı ile karşı karşıya kalmaktayız. Özellikle messenger uygulamasında bu problemin yaşanması hem karşı tarafın çevrim içi olup olmadığını hem de yazılan bir metin üzerinden kaç dakika geçtiğini görmemiş olmak sıkıntıya sebebiyet vermektedir. Sıkıntının giderilebilmesi için bir çok kişi messenger ya da facebook saat ayarlarını değiştirme adımına gitmektedir. Şimdi bu ayarların nasıl sağlanacağını sizlerle paylaşacağız.

Facebook bir saat öncesi yazısı kalkmıyor

Facebook bir saat öncesi yazısı kalkmıyor, messenger bir saat öncesi kalkmıyor, messenger saat yanlış, messenger saati değiştiremiyorum, messenger saat değiştirme, facebook saati değiştiremiyorum diyorsanız eğer bunun için facebook içerisinde bir işlem değilde telefonunuz içerisinde bir ayar sağlamanız gereklidir. Telefonunuz üzerinde yapacağınız saat ayarlarının nasıl yapılacağını kaleme alacağız.

Messenger saat yanlış

Kış saati uygulamasının ülkemizde kalkmasıyla birlikte facebook hesabı üzerinde ki tüm işlem adımlarını 1 saat önce yazısıyla görmektesiniz. Durum böyle olunca da facebook mesajlaşma uygulaması olan messenger hesabında da yazdığımız bir yazı da bir saat yazısı ile karşı karşıya kalmaktayız.

Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmanızda ki neden telefonunuzdaki otomatik saat diliminin aktif olmasından kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla cep telefonunuzun Ayarlar menüsüne giriş gerçekleştirdikten sonra saat ayarları alanına gelelim. Burada ”Otomatik saat dilimi” aktif ise bunu pasifleştirdikten sonra bu problem ile karşı karşıya kalmayacaksınız.

Facebook bir saat öncesi yazısı kalkmıyor sorunu için yukarıdaki adımları izlemeniz ve otomatik saat dilimini kapatmanız durumunda sorun ortadan kalkacaktır.

Facebook bir saat öncesi yazısı kalkmıyor, messenger bir saat öncesi kalkmıyor, messenger saat yanlış, messenger saati değiştiremiyorum, messenger saat değiştirme, facebook saati değiştiremiyorum

Önceki İçerikFacebook video indiremiyorum kaydetmiyor
Sonraki İçerikFacebook gönderileri silemiyorum gizleyemiyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz