Paylaş

Facebook bilgilerinizi doğrulama formu. 13 yaşından büyük olmanıza rağmen hesap kapamaya gittiyse, bilgilerinizi nasıl doğrulama yapacağınızı anlatacağız.

Sosyal medya uygulamalarında yaş sınırı bulunmaktadır. Bu sınır 13 olarak belirlenmiştir. Siz çocuğunuza bir Facebook hesabı açtıysanız, yaşının 13’ün üzerinde olması gerekiyor. Yoksa birinin şikayeti üzerine hesap kapamaya gidebilmektedir.

Facebook bilgilerinizi doğrulama formu

Çocuğunuzun yaşı 13’ü doldurmuş olmasına karşın gerçek bilgileriyle hesap açmadıysanız eğer açılma noktasında sorun meydana gelecektir. Çünkü Facebook sizden gerçek bilgilerle hesap açmanızı istemektedir. Sadece 13 yaşının altındaki hesaplar değil diğer hesaplarda kapamaya gidebilmektedir.

Başkalarının sizi giriş bilgileriniz üzerinden şikayet ederek kapatılmış olan hesabınızı geri alabilmek istiyorsanız, bunun için hesapta gerçek bilgilerin kullanılması gereklidir.

Facebook bilgi doğrulama formu

Facebook uygulamasını gerçek bilgilerinizle açmanız halinde sorun yaşasanız bile kurtarmanız mümkündür. Sadece isim soy isimle bitmiyor, doğum tarihi bilgilerinde doğru şekilde giriş yapılması gereklidir.

Facebook bilgilerinizi doğrulama formu

Facebook bilgilerinizi doğrulayın

  • Bir hesap kapatılmışsa eğer hemen altında da sizle ilgili bir kimlik ibrazı seçeneği çıkması gerekiyor.
  • Bilgilerinizin doğrulaması için bir seçenek gelmiyorsa,
  • https://www.facebook.com/help/contact/?id=199052956872279 formu boş bir internet sayfasına yapıştırıp enter tuşuna basıyoruz.
  • Lütfen bilgilerinizi doğrulayın adı altında bir form sayfası gelecektir.
  • Zaten bahsettiğimiz form hesaba giriş yapamayanlar için kullanılmaktadır. Siz hesabınıza giriş yapıyorsanız eğer bu formu kullanmanıza gerek bulunmuyor.
  • Ad, soy ad ve e-posta bilgilerinizin girişini yapıyoruz.
  • Ardından kimliğin ön yüzünü T.C kimlik numaranız görünmeyecek şekilde yazıyoruz.
  • Ayarları bitirip ‘’Gönder’’ demenizle birlikte işlemler tamamlanacaktır.

Facebook doldurup gönderdiğiniz bu form ile ilgili gerekli kontrolleri gerçekleştirecektir. Haklılığınızın tespiti sonrasında ise hesaplarınıza yine giriş gerçekleştirebilirsiniz. Hesaplarda çeşitli sorunlar meydana gelebilmektedir.

Facebook bilgilerinizi doğrulama formu

Hesap kapamalarının da çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Her biri için ayrı ayrı formlar bulunuyor. Doğru form üzerinden işlem sağlamanız halinde hesabın açılması biraz daha hızlanacaktır. Facebook’la alakalı daha öncesinde hiç karşılaşmadığınız bir problemle karşılaşırsanız, bunu bizlere yorumdan ulaştırabilirsiniz. Yazımız içinde ekleme ya da sormak istediklerinizi aynı şekilde yorumdan bildirebilirsiniz. İlettiğiniz bilgiler üzerinden yine yorum alanından cevapları size ulaştıracağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here