Facebook bildirimleri ekrana neden gelmiyor tarzında soruların çoğaldığını gördüğümüzden ötürü makaleyi hazırlama ihtiyacı duymuş bulunuyoruz. Android ve iPhone cihazlarında ekrana gelen mesajların bilinmeyen sebeplerden ötürü gelmemesine engel teşkil eden işlemleri sizlerin huzuruna sunacağız.

Sosyal medya uygulamalarından gelen bildirimlerin bizler için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Özellikle sosyal medyanın en popüler ağlarından biri olan Facebook bildirimleri daha da önem arz etmektedir. Günlük yaşantımızda iş yoğunluğundan ötürü telefonlarımızı bazen elimize alamadığımız anlar olabilmektedir. Haliyle böyle durumlarda facebook hesabında gezinti sağlayamıyor ve gelen bildirimlerden bir haber olmaktayız. Fakat telefon kilitliyken dahi ekranımıza gelen bildirimlere hemen göz atabileceğimiz özelliğin var oluşu bu bağlamda bizi sevindirmektedir. Lakin son dönemlerde bazı okurlarımız telefonuma facebook’tan gelen bildirimlerin gelmediğini ilettiği için biz de bunun neyle ilgili olacağını konu almış bulunmaktayız. Gerek android gerekse de iPhone cihazlarında hangi adımları uygulayacağınızı yazımızda detaylıca yer vereceğiz.

Facebook bildirimleri ekrana neden gelmiyor

Facebook bildirimleri ekrana neden gelmiyor, facebook bildirim ekrana gelmiyor, facebook mesajlar ekrana gelmiyor, facebook bildirimlerini göremiyorum, telefonuma facebooktan gelen bildirimler gelmiyor, facebook mesajları telefonuma gelmiyor sorunum ne olabilir? Telefonumdan mı ? uygulamadın mı kaynaklı sorun yaşıyorum? Tarzında bir çok soru birikmiş durumdadır. Bu yazımızda aklınıza yer etmiş olan bu soruların yanıtını cevaplarken aynı zaman da Facebook hesabından gelen bildirimlerin telefon ekranınız da gözükebilmesi için yapılacak olan işlevleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Telefonuma facebooktan gelen bildirimler gelmiyor

Cep telefonumuzun ekranına uygulamalara giriş sağlamaya gerek kalmadan da bildirimler gelmektedir. Facebook, twitter, whatsapp ve instagram uygulamaları içerisinde sağlanan tüm bildirimler telefon kilitliyken ekrana gelmektedir. Fakat istisna durumları hariçtir. Sizler bu özelliği kapatırsanız o bildirimler ekrana yansımamaktadır. Ancak siz herhangi bir işlem sağlamamış olmanıza rağmen Facebook hesabındaki bildirimler ekrana gelmiyorsa bunun nasıl çözüme kavuşacağını yazımızda sunacağız.

  • Öncelikli olarak bazen bildirimler Facebook hesabının içerisinde ”Ayarlar>Bildirimler” alanından sesleri kapatılmasına yönelik işlemler sağlanmaktadır.
  • Lakin telefon ekranına gelen bildirimlerin gelmemesi için telefonun içerisinde var olan ayarlar üzerinden işlem sağlamanız gereklidir.
  • Android telefonlar için ”Ayarlar>Uygulamalar>Tümü>Facebook>Bildirimler” alanına giriş sağlanıp buradan ekranda göster seçeneği aktif hale getirmeniz gereklidir.
  • iPhone telefonlar içinse ”Ayarlar>Facebook>Bildirim>Kilitli Ekranda Göster” seçeneğini sağa doğru itelediğiniz andan itibaren bundan sonraki süre içerisinde bildirimlerin ekrana yansıdığını siz de görebilirsiniz.

Facebook bildirimleri ekrana neden gelmiyor sorunu için bahsedilen ayarlar işinizi görmez ise son olarak uygulamayı kapatıp açın sorun net bir şekilde giderilmiş olacaktır. İyi gezintiler dilerim.

Facebook bildirimleri ekrana neden gelmiyor, facebook bildirim ekrana gelmiyor, facebook mesajlar ekrana gelmiyor, facebook bildirimlerini göremiyorum, telefonuma facebooktan gelen bildirimler gelmiyor, facebook mesajları telefonuma gelmiyor Facebook bildirimleri ekrana neden gelmiyor, facebook bildirim ekrana gelmiyor, facebook mesajlar ekrana gelmiyor, facebook bildirimlerini göremiyorum, telefonuma facebooktan gelen bildirimler gelmiyor, facebook mesajları telefonuma gelmiyorFacebook bildirimleri ekrana neden gelmiyor, facebook bildirim ekrana gelmiyor, facebook mesajlar ekrana gelmiyor, facebook bildirimlerini göremiyorum, telefonuma facebooktan gelen bildirimler gelmiyor, facebook mesajları telefonuma gelmiyor

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz