Paylaş

Facebook bildirim nokta simgeleri görünmesin. Telefonunuzdan hesabınıza giriş yaptığınızda bildirim noktalarının gelmemesi için işlemlerimizi ele alacağız.

Facebook hesaplarına 2019 yılıyla birlikte birden fazla yenilik getirilmiştir. Watch, Marketplace, Gruplar ve bildirim alanları eklenmiştir. Bir ürün satışını gerçekleştirmek istiyorsanız Marketplace alanına girerek ilan verebilirsiniz. Canınız sıkıldı video izlemek istiyorsanız, Watch bölümüne girerek bu işlemi sağlayabilirsiniz. Yine aynı şekilde gruplara üye olduysanız, grup sekmesine tıklayarak ayarlamalarınızı yapabiliyorsunuz.

Facebook bildirim nokta simgeleri görünmesin

Uygulamanın ara yüzü daha kolay hale getirildiğinden dolayı kullanımlar daha da kolay hale getirilmiştir. Facebook uygulamasına telefonunuzdan giriş yaptığınızda alt kısımda belirtilen kısa yolları göreceksiniz.

Facebook bildirim nokta simgeleri görünmesin

Hangi kısayoldan çubuğundan size bildirim gelmişse, mavi ve kırmızı nokta ile birlikte size gösterilmektedir. Siz de nereden bildirim geldiyse onun üzerine tıklayıp ilerlemelerinizi sağlayabilirsiniz.

Facebook’ta noktalı bildirimlerin görünmemesi için;

  • Kullanım gerçekleştirmiş olduğunuz telefonun hemen sağ alt köşesinde üst üste çizgili bir buton göreceksiniz. Onun üzerine tıklayıp işlemlerimize devam ediyoruz.
  • Ayarlar
  • Bildirim nokta simgeleri
  • Watch’taki Videolar
  • Marketplace
  • Gruplar
  • Menü

Seçeneklerinin hangilerinde bildirim noktalarını görünmesini istemiyorsanız tik işaretlerini sola doğru kaydırmanız yeterlidir. Kapama işlemleri sonrasında artık alt bölümdeki kısayolların üzerinde bildirim nokta simgelerini görmeyeceksiniz.

Facebook bildirim noktaları çıkmasın

Facebook, sürekli kendini güncellemeden dolayı yeniliklerde devamlı olarak hesaplara dahil edilmektedir. Bahsettiğimiz yer sizin hesabınızda görünmüyorsa uygulama güncel olmadığından kaynaklıdır.

Uygulamanızın güncel hale getirilebilmesi için kaldırıp yeniden yüklemesini sağlayabilirsiniz. Telefon kaynaklı mı yoksa uygulama ile ilgili mi? Bunu kontrol edebilmek için farklı bir telefondan hesabınıza giriş yapmayı denemeniz gerekiyor. Onda geliyor sizde gelmiyorsa, telefonunuzla alakalı bir problem olabilir.

Facebook bildirim nokta simgeleri görünmesin

Yaptığımız müdahalelere rağmen yine sorun giderilmediyse, telefonu sağladığımızda sorun bildir ekranı gelecektir. Sorun bildir üzerinden sorunumuzu ilgili yetkililere ayrıntılı şekilde iletiyoruz. İncelemeler Facebook tarafından yapıldıktan sonra geri bildirim gelecektir. Bu bildirime bağlı olarak karşılaştığınız sorunda giderilecektir.

Aslında bunları yapmanızda ki neden noktaların görünmesi değil, yeni bir özelliğin gelmemesinden kaynaklıdır. Takıldığınız yerleri bizlere yorumdan bildirebilirsiniz. İyi gezintiler dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here