Paylaş

Facebook başa çıkan gönderileri ayarlama. Haber kaynağında çıkan gönderilerin ayarlanabilmesi için yaptığımız araştırmaları size sunacağız.

Yapılan tüm paylaşımlar Facebook alanında haber kaynağı alanında çıkmaktadır. Arkadaşlarınız oldukça fazlaysa bir çok arkadaşınızın yeni gönderilerini göremeyebilirsiniz. Gönderilerini beğenmediğiniz ya da yorumlamadığınız kişilerde doğal olarak sizlere kızıp küsebiliyor. Haber kaynağında öne çıkan görselleri kendinize bağlı olacak şekilde düzenleyebilmek yine sizlerin elinde. Facebook getirdiği bu özellikle birlikte artık sizlerin istediği gönderileri üst sırada tutmayı size bırakmaktadır. En fazla yorum ya da beğeni alan kişilerin gönderileri her zaman üst sıralarda görünmektedir. Ama siz belirlediğiniz kişilerin görsellerinin haber kaynağında çıkmasını istiyorsanız bu durumda yapmanız gereken işlem ise ilgili ayarları sağlamak olacaktır. Belirlediğiniz kişiler kendi hesaplarında bir şey paylaştığı andan itibaren haber kaynağında size gönderilecek en yeni gönderiler arasında ilk onların paylaşımları gelecektir. Bu ayarları nereden yapıldığına gelin birlikte bakalım.

Facebook başa çıkan gönderileri ayarlama

Facebook seçtiğim kişilerin gönderileri başta çıksın, facebook başta görme ayarlama, facebook gönderileri düzenleme, facebook öne çıkan gönderileri ayarlama, facebook öne çıkanları değiştirme, facebook haber kaynağını düzenleme, facebook gelen gönderileri ayarlama. Facebook’a giriş yaptığınız da istediğiniz kişilerin gönderileri bazen karşımıza gezinti sağladığımız sırada çıkmayabiliyor. Ama artık beraber yapacağımız işlemlerle birlikte öne çıkan gönderileri ayarlayacağız.

Facebook haber kaynağı düzenleme

Öne çıkan gönderileri ayarlayabilmek için arkadaşlarınız tercih etmek için hesabımıza giriş yapalım. Hesaba giriş sağlandıktan sonra sol tarafta bulunan alanda ”Haber kaynağı” yazısı göreceksiniz. Haber kaynağı yazısının sağında bulunan (…) noktalı bölüme tıklıyoruz.

Facebook başa çıkan gönderileri ayarlama, facebook gönderileri düzenleme, facebook başta görme, facebook gönderileri ayarlama, facebook haber kaynağı düzenleme, facebook gelen paylaşımları düzenleme

  • Onun sonrasında gelen ekranda ”Tercihleri düzenle” yazısına tıklıyoruz.
  • Tercihler adı altında karşınıza bir sayfa gelecektir.
  • ”Başta görmek istediğin kişilere öncelik ver” bölümüne tıklıyoruz.
  • Bu alana tıkladığımız da ise Facebook alanında ne kadar arkadaşınız varsa bunlar ekranda görünecektir.
  • Gönderilerini başta görmek istediğiniz kişileri tek tek seçerek aşağıda bulunan ”Bitti” bölümüne tıklamanız yeterlidir.

Facebook başa çıkan gönderileri ayarlama işlemlerini bu şekilde yaptıktan sonra belirlemiş olduğunuz kişilerin gönderileri haber kaynağında en önde gösterilecektir. Yapılan ayarlarla birlikte artık sevdiğiniz kişilerin gönderileri yakından takip edebilirsiniz.

Facebook başa çıkan gönderileri ayarlama, facebook gönderileri düzenleme, facebook başta görme, facebook gönderileri ayarlama, facebook haber kaynağı düzenleme, facebook gelen paylaşımları düzenleme

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here