Paylaş

Facebook arkadaşlarım sürekli azalıyor. En popüler sosyal medya ağı Facebook hesabınızda arkadaşlarınızın azalma sebeplerini yazımızda konu aldık.

Dünyada kendini kanıtlamış ve Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook uygulaması gerçekten dünya devi bir ağdır. Arkadaş sistemi üzerine kurulan sosyal medya platformunda en fazla arkadaş kitle sayısı ise 5000 bindir. 5000 Binin üzerine arkadaş edinmek isteyen kişiler hesaplarını sayfaya dönüştürmek durumunda kalmaktadırlar. Sonrasında çıkan uygulamalarda böyle bir sistem bulunmamaktadır. Tamamen takip sistemine kurulu olduğu için diğer uygulamalar da fenomen sayıları ise artış göstermiştir. Facebook hesaplarında 5000 bin kişiyi bulmak oldukça zor olduğu için zaten bu platformda çokta fazla arkadaş edinen kimse bulunmamaktadır. Herkes sevdiği, tanıdığı yakinen bildiği kişileri arkadaş olarak eklemekte ve sohbet etmektedir. Facebook’un mekanizması da arkadaş önerilerinde bu şekilde devreye girmektedir. Sizin arayıp da bulamadığınız kişi bir anda sizin öneri olarak karşınızda olabilmektedir. Ancak bu kişiler ilerleyen zamanlarda arkadaş alanından eksilmeye başlayınca nedenini eminim siz de merak ediyorsunuzdur. Detayların tamamı ise haberimizde.

Facebook arkadaşlarım sürekli azalıyor

Facebook arkadaşım düşüyor, facebook arkadaş sayım azalıyor, facebook arkadaşlarım kayboluyor, facebook arkadaşlarım neden azalır, facebook arkadaşlarım azalmasın istiyorum, facebook arkadaşlarımın azalmasındaki sebep ne, facebook arkadaş sayım her geçen gün düşüyor. Siz de uygulamanızdayken eminim arkadaş sayınızı sürekli olarak kontrol ediyorsunuzdur. Biri sizi engelledi mi yoksa azalma var mı yok mu? Bu alanda hesabınıza her girdiğiniz de arkadaş kısmına bakanlar arasındaysanız ilgili nedenleri yazı içerisinde sunacağız.

Facebook arkadaş sayım neden düşüyor

Facebook uygulaması topluluk kuralları doğrultusunda açılan sahte hesapların önüne geçebilmek için sisteminde önemli güncellemelere gitmiştir. Bir hesabın başka bir yerde açılmasıyla birlikte direk kimlik isteyebilmektedir. Sağlanan işlemler bazı kullanıcıların hoşuna gitmese de Facebook gerçek hesap kullanılmasını istemektedir.

Facebook arkadaşlarım sürekli azalıyor, facebook arkadaşlarım azalmasın, facebook arkadaşlarım neden azalıyor, facebook arkadaş sayım azalmasın, facebook arkadaş sayım düşüyor, facebook arkadaşlar sürekli düşüyor

Çoğu kişinin açmış olduğu sahte hesapların çoğu kaldırıldı. Bazı kişiler ise gerçek hesaplarıyla vedalaşmış durumdadırlar. Açılan sahte hesaplar, şikayet üzerine kapatılan hesaplar, dondurulan, silinen hesaplardan dolayı da arkadaşlarınız da azalmalar görebilirsiniz.

Azalan arkadaşlarınız içerisinde sizi engelleyen kullanıcılar da bulunabilir. Yani kişiler sizi engellemiyordur ya da arkadaşlıktan çıkarmıyordur diye bir şey söyleyemeyiz. Yaptığınız paylaşımlar arkadaşınızın hoşuna gitmediğinde direk gelip sizi arkadaşlıktan çıkartabilir.

TAVSİYE YAZI: Facebook konumu kapatamıyorum olmuyor

Facebook arkadaşlarım sürekli azalıyor sorunuyla ilgili nedenleri sizlere aktarmış bulunuyoruz. Bu aşamada sormak istediğiniz bir şey varsa bunu bize yorum alanından iletmeniz yeterlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here