Facebook arkadaşımın hesabı spam gönderiyor ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız detaylar haberimizde yer almaktadır. Facebook hesabında arkadaşınızın hesabına bulaşan virüsün kaldırılması ya da spam sonrasında hangi yolların izlenmesi gerektiğini kapsamlıca kaleme alacağız.

Arkadaşlarımız gerçek hayatta olduğu gibi sosyal medyada da bizler için önemlidir. Dolayısıyla bizim başımıza gelmesini istemediğimiz hiç bir olayın arkadaşımızın başına da gelmesini istemeyiz. Eğer facebook uygulamasında yakinen tanıdığınız bir arkadaşınızın hesabından sizlere spam olarak mesajlar gönderiliyorsa bu durumda yapmanız gerekenleri kaleme alacağız. Öncelikli olarak spam gelen hesaptaki arkadaşınızı arayıp hesabına virüs bulaştığını bildirmeniz gereklidir. Daha sonrasında bu durumun nasıl önüne geçeceğinizi eminim hem o hem de siz araştırma içerisine gireceksiniz. Böyle bir mesaj içeriği gelen hesaplar da genelikle tek bir kişiye mesaj gönderimi sağlanmamaktadır. Yani arkadaşınızın hesabında kaç kişi varsa bu spam mesajlar yüksek ihtimalle hesabında bulunan bir çok kişiye gitmiştir. Bu etapta hesabın zaman tünelinde genel bir paylaşım sağlanarak gönderilen mesajlara tıklanmaması gerektiği bildirilmelidir. Sonrasında ise aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Facebook arkadaşımın hesabı spam gönderiyor

Facebook arkadaşımın hesabı spam gönderiyor, facebook spam kaldırma, arkadaşım spam gönderiyor, facebook arkadaşım spam yolluyor, facebook çalınan hesap, facebook hesaba virüs bulaşmış tarzında problemlerin önüne geçilebilmesi için izleyeceğiniz yöntemler aşağıdaki gibidir.

Facebook spam kaldırma

Facebook uygulamasında gönderilen spam mesajların kesinlikle üzerine tıklanmaması gereklidir. Böyle bir durumda sizin de hesabınıza virüs bulaşacağından dolayı bu konuda çok dikkatli olmanız gereklidir.

  • Yapılması gereken ilk işlem ise bilgisayarınızı güvenilir bir antivirüs programı ile taramak olacaktır.
  • Haricinde kullanım sağlanan tarayıcının geçmişini temizlemeniz gereklidir.
  • Yapılan ayarlar sonrasında facebook’un içerisinde yer almakta olan ESED antivirüs programı ile taramaları kendi içerisinde sağlayalım.
  • Daha öncesinde yayınlamış olduğunuz gönderilerin tamamını silebilirsiniz.

Facebook arkadaşımın hesabı spam gönderiyor, facebook spam kaldırma, arkadaşım spam gönderiyor, facebook arkadaşım spam yolluyor, facebook çalınan hesap, facebook hesaba virüs bulaşmış

Facebook arkadaşım spam yolluyor

Arkadaşınızın hesabı başka birinin eline geçmiş olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurmanız lazımdır. Böyle bir durumda hesabın ilk olarak şifre değişikliğin sağlanması gereklidir.

  • Yapılan şifre değişikliği sonrasında hesabı güvende tutabilmeniz için Facebook’un bütün güvenlik adımlarını yapmanız kapsamlı olacaktır.
  • Şüpheli giriş alanını kontrol ederek sizden başka kimsenin hesaba giriş yapıp yapmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Buna bağlı olacak şekilde 3-5 arkadaşınızdan yardım ve kodmatik’i aktif hale getirebilirsiniz.

Tüm bu adımlar sonrasında Facebook arkadaşımın hesabı spam gönderiyor sorunu eminim ortadan kalkmış olacaktır. Yazımız içerisinde paylaşım sağladığımız adımlar da aklınıza takılan soru işaretlerini yorum alanında belirtebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz