Facebook arkadaşımı konuma etiketleyemiyorum. Facebook hesabınızda o anki konumuza arkadaşınızı da etiketlemek için nelerin gerekli olduğuna gelin birlikte bakalım.

İş yoğunluğunun yüksek olduğu dönemlerde kafa dağıtmak için şehir dışına kaçamaklar yapmaktayız. Bu kaçamakları bazen arkadaşlarımızla bazen de başka şehir de bulunan arkadaşlarımızın yanına giderek sağlamaktayız. Tabi kendi şehrimizde var olan arkadaşlarımızın bu durumdan haberdar olmasını isteriz. Bunun için herkesi tek tek görmemiz mümkün değildir. Böyle bir durumda seyahate birlikte çıktığımız arkadaşımızı Facebook gönderilerinde konum ile birlikte etiketleme sağlarız. Ya da başka şehir de bulunan arkadaş, akraba ya da sevdiğimiz birinin yanında olduğumuzu oradaki konumu bildirip o kişiyi de bu gönderiye etiketleme sağlarız. Facebook arkadaşlarımız da bizim hem nerede olduğumuzu bilir hem de kiminle beraber olduğumuza bu sayede öğrenmiş olacaktır. Yalnız sosyal medyanın en çok kitle sahibi olan facebook hesaplarında bu anlattığımız işlemin nasıl sağlanacağı bir çok kişi tarafından bilinmemektedir. Bu bilinmezliğin ortadan kaldırılarak sizlerde gönderilere hem arkadaşlarınızı hem de yer bildirimini etiketlemek istiyorsanız sağlayacağınız işlemleri kaleme aldık.

Facebook arkadaşımı konuma etiketleyemiyorum

Facebook yer bildirimine arkadaş ekleme, facebook yer paylaşımına arkadaş ekleme, facebook arkadaşı gönderiye etiketleme, facebook gönderime arkadaşımı etiketleyemiyorum. Facebook hesabı üzerinde ”Ne düşünüyorsun?” alanına hem konumun hem de arkadaşımızın etiketleme ayarları için hangi yöntemlerin izleneceğine birlikte göz atacağız.

Facebook gönderiye konum ile arkadaşı etiketleme

Gittiğimiz bir şehrin ya da mekanın konumunu facebook uygulamasında yer bildirimi olarak paylaşımını anlatmıştık. Bir de bu gönderiye hem konumu hemde o yer de bulunduğumuz arkadaşı etiketleme işlemlerini nasıl sağlayacağınıza birlikte göz atacağız.

  • Öncelikle uygulama giriş gerçekleştirerek ”Ne düşünüyorsun” alanına tıklıyoruz.
  • Buradan da (…) kısmına tıklayıp ilk önce ”Yer bildirimi” alanına tıklayıp o yerdeki konumu seçiyoruz.
  • Ardından ”Arkadaşlarını etiketleme” alanına tıklayıp ”Şu kişilere;” yazan yere arkadaşımızın adını yazarak,
  • Tam adının çıkması sonrasında onu seçip ilerlemeyi gerçekleştiriyoruz.
  • Yapılan işlem ayarları sonrasında bir gönderi içerisine hem konumumuzu hem de arkadaşlarımızın etiketleme işlemlerini gerçekleştirmiş olduk.

Şayet bu alanda hala daha sorun varsa bu durumda uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyelim. Beraberinde telefonu kapatıp açıp tekrar deneyin. Olmaz ise internet bağlantısını kontrol etmeniz de fayda bulunmaktadır.

Facebook arkadaşımı konuma etiketleyemiyorum için çözüm yöntemleri yukarıda belirtilen şekilde kaleme alınmıştır.

Facebook arkadaşımı konuma etiketleyemiyorum, arkadaşımı konuma etiketleme, arkadaşımı konuma etiketleyemiyorum, facebook arkadaşı etiketliyemiyorum, facebook etiket yapamıyorum, facebook etiketleme ayarları

Önceki İçerikFacebook gönderideki konumu kaldıramıyorum
Sonraki İçerikFacebook gönderiye gif ekleyemiyorum koyamıyorum
1991 doğumlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi okuyor, 2010 yılından itibaren Teknoloji ile yakından ilgilenmekte olup daha önce Telekom hizmetlerinde backoffice biriminde çalışmıştır. Yanı sıra teknik anlamda eğitim verme ve bu alanda yönetici olarak hizmetlerde bulunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here