Paylaş

Facebook aramalarda profilim gözükmüyor çıkmıyor. Arama alanında facebook arkadaşınız sizi bulamıyor ise üzülmenize gerek yoktur. Yapacağımız ayarlarla sorun giderilecektir.

Arkadaşlık sistemi üzerine kurulu olan facebook hesabında gizlilik ise esas alınmaktadır. Kullanıcıların taklit hesap açmak yerine gerçek kendi hesaplarının açılarak burada yapacağı gizlilik ayarları sonrasında görünmeme işlemi sağlanabilmektedir. Sadece sizlerin arkadaş olduklarınız profilinizi görebilme ayarını yapabilirsiniz. Uygulamada olan bu işlemleri ise kendiniz hesabınız içerisinde sağlayabiliyorsunuz. Onun sonrasında ise sizinle arkadaşlık bağı olmayan ya da sizin arkadaşınızın arkadaşı olmayan kişiler profil ekranında sizi göremez. Ancak görünmemek için bir işlem yapmamasına rağmen tanıyor olabilecek arkadaşların kendisini facebook aramalarında bulamadıklarını dile getiren ziyaretçilerimiz bulunmaktadır. O halde daha öncesinde gizlilik alanında bu ayarlar kapatılmış olabileceğinden ötürü bir problem yaşıyorsunuz demektedir. Profilin herkese açılmasını sağlamak için ayarlarınızı yapacağız. Onun dışında hala daha aramalarda görünmüyorsanız onun da ne ile alakalı olduğunu belirteceğiz. Detaylar ise yazı içeriğinde yer alacaktır.

Facebook aramalarda profilim gözükmüyor çıkmıyor

Facebook profilim aramalarda görünmüyor, facebook profilim aramalarda neden gözükmüyor, facebook arkadaşlarım beni bulamıyor, facebook aramalarda kendimi bulamıyorum, facebook aramalarda çıkmıyorum, facebook aramada kendimi yazınca gelmiyor. Arama alanına facebook kullanıcı adı ve soy isim yazdıktan sonra kişiler listesinde kendi isminiz de yer alacaktır. Ama bu isim gelmiyorsa nedeni gizlilik ayarlarıyla alakalıdır.

Facebook aramalarda çıkmıyorum

Öncelikle facebook hesabınıza giriş yaparak ”Ayarlar” bölümüne giriş yapıyoruz. Ayarlarda sol menüde bulunan ”Gizlilik” seçeneğine giriş sağlıyoruz. Buraya girdikten sonra ”İnsanlar seni nasıl bulabilir ve seninle nasıl iletişim kurabilir? Seçeneğinin sağında var olan seçenekleri kendi isteğinize bağlı olacak şekilde ayarlamasını sağlayabiliyorsunuz.

Facebook aramalarda profilim gözükmüyor çıkmıyor, facebook aramalarda gözükmüyorum, facebook aramalarda çıkmıyorum, facebook aramalarda yokum, facebook aramalarda profilim görünmüyor, facebook aramalarda profilim yok

Eğer sizi arkadaş olmadan da profilinizin görünmesini istiyorsanız. Var olan ayarları ”Herkese açık” olacak şekilde ayarlamasını sağlayabilirsiniz. Yapılan işlemler sonrasında değişiklikleri kaydet demeniz yeterlidir. Sonrasında uygulamayı kapatıp yeniden açmanız halinde yaşanan sorun giderilmiş olacaktır.

Aramalarda hala daha görünmüyorsanız büyük olasılıkla hesabınız yeni bir hesaptır. Yani yeni açtıysanız zamanla arkadaşlarınız olacağı için herkese gösterilmeye başlanacaktır. Onlar bulamıyorsa da sizler tanıdığınız arkadaşlarınızı eklemeye başlarsanız sorununuz giderilecektir. Biraz bekleme sonrasında zamanla aramalarda görünmeye başlayacaksınız.

Facebook aramalarda profilim gözükmüyor çıkmıyor, facebook aramalarda gözükmüyorum, facebook aramalarda çıkmıyorum, facebook aramalarda yokum, facebook aramalarda profilim görünmüyor, facebook aramalarda profilim yok

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here