Paylaş

Facebook 360 derece fotoğraf çekme. Facebook hesabında görseller artık 360 derece tarafımıza sunulmaktadır. Nasıl olduğunu ise makalemizde anlatacağız.

Facebook ticaret alanında önemli yeniliklere imzasını atmayı başardı. Marketplace alanının gelişiyle birlikte ürün satışı yapan kullanıcıların bir çoğu ikinci el eşyalarını bu alanda satışa sunmaya başlamış durumdadır. Bunun dışında da sponsorlu reklam olarak bir çok otel, kurum ya da cafe gibi yerlerin mekan tariflerinde 360 Derece fotoğraflarının yüklendiğini görebilmek mümkündür. Yerin incelemesi açısından gelen bu özellik inanılmaz işe yaramaktadır. Konaklayacağımız yere gitmeden önce o yer hakkında kapsamlı şekilde bilgiye sahip olabiliyoruz. Ancak gelen yenilikler sadece reklam yayınlayanlar için değil normal kullanıcılara sunulmaktadır. Sizler de telefonlarınız da 360 derece fotoğraf çekerek yayına alabilirsiniz. 360 Derece fotoğrafı nasıl çekeceğinizi ise sizler için araştırmasını yaptık.

Facebook 360 derece fotoğraf çekme

Facebook 360 derece fotoğraf nasıl çekilir, facebook 360 derece fotoğraf çekmek için ne yapmam gerekiyor, facebook 360 derece fotoğraf yükleme, facebook 360 derece fotoğraf koymak için nasıl bir yol izlemeliyim. Facebook hesabınızda gezinti yaptığınız sırada eminim bir çok otel ya da farklı gezi yerlerinin 360 dereceli fotoğraflarını görmüşsünüzdür. Artık kullanıcıların da bir çoğu 360 derece fotoğraflarını paylaşmaya başladılar. Sizinde paylaşımlarınızı sağlayabilmeniz ayarları konu aldık.

Facebook 360 derece resim ekleme

Ayarlarımız için öncelikle Facebook uygulamasının içerisine giriş işlemi gerçekleştiriyoruz. Profil alanına geldiğiniz de kapak resminizin bulunduğu alanda ”Düzenle” yazısını görmeniz gerekiyor. Düzenle bölümüne tıklamanız halinde karşınıza seçenekler sunacaktır. Gelen bu seçenekler içerisinde ”360 Fotoğraf çek” bölümüne tıklıyoruz.

Facebook 360 derece fotoğraf çekme, 360 derece fotoğraf, 360 derece resim, facebook 360 derece fotoğraf çekemiyorum, facebook 360 derece resim ekleme, facebook 360 derece fotoğraf koyma

  • Ardından kamera açılacaktır. 360 Derece çekeceğiniz alanı ve konumunuzu hazır hale getirdikten sonra orta alana basmanız yeterlidir.
  • Derecenin hazırlamasını zaten facebook otomatik olarak yönlendirmektedir.
  • Derece hazırlandıktan sonra bitir dediğiniz de son olarak görseli arka planda ayarlama ekranı gelmektedir.
  • Ayarlamaları sağlayıp bitirdiğiniz de ”Kaydet” demeniz durumunda resim 360 derece fotoğraf hesaba eklenecektir.
  • Oluşan sorun netice vermez ve resminiz eklenmez ise internet bağlantısını kontrol ederek yeniden denemeniz gereklidir.
  • Bu ayar sonrasında sorun olmadan fotoğrafın eklenmesi yapılacaktır.

Facebook 360 derece fotoğraf çekme ayarlarını kısaca bahsetmiş bulunuyoruz. Sağlayacağınız işlemler sonrasında sizde arkadaşlarınıza bulunduğunuz yerin resmini 360 derece olarak gösterebilirsiniz.

Facebook 360 derece fotoğraf çekme, 360 derece fotoğraf, 360 derece resim, facebook 360 derece fotoğraf çekemiyorum, facebook 360 derece resim ekleme, facebook 360 derece fotoğraf koymaFacebook 360 derece fotoğraf çekme, 360 derece fotoğraf, 360 derece resim, facebook 360 derece fotoğraf çekemiyorum, facebook 360 derece resim ekleme, facebook 360 derece fotoğraf koyma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here