Paylaş

Everest SG 1600 kanal ayarlarını yapma. aldığınız modem çekim ve kopma sorunu yaşatıyorsa neler yapmanız gerektiğini yazımızda aktaracağız.

Evimize aldığımız modemlerin çoğu belli zaman geçtikten sonra, kopma ya da çekim alanında sıkıntı yaşatmaktadır. Odadan odaya geçtiğimizde modemin sinyal gücünün azalması moral bozmaya neden olmaktadır.

Everest SG 1600 kanal ayarlarını yapma

Modemlerin her biri kendi içerisinde farklı ara yüzlere sahiptir. Haliyle aldığınız modemin ara yüz bilgilerine sahip değilseniz, sıkıntınız biraz daha artabilir. Böyle bir sıkıntıya girmemeniz adına sizler için gerekli araştırmalarımızı yapmaktayız.

Modem markası Everest SG 1600 olanlar için yaşanan sorunla alakalı işlemlerimizi sağlayacağız. Kullanım yapmış olduğunuz modemde çekim ya da kopma sorunu varsa kanal ayarlarını gözden geçirmeniz gerekiyor. Kanal ayarlarını nereden sağlanacağını bilmiyorsanız, doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

Everest SG 1600 modem çekmiyor

Modemin ara yüzüne girmemiz gerekiyor. Bunun içinde bilgisayar ve modem arasına sarı ya da gri renkte olan Ethernet kablosunun takılı olması gereklidir. Kablo bağlantılarını doğru şekilde ayarladıktan sonra, işlemlerimize başlayabiliriz.

Everest SG 1600 kanal ayarlarını yapma, everest sg 1600 kanal ayarı, everest kanal ayarı, everest modem çekmiyor, everest sg 1600 kopuyor
 • Işıklar normal şekilde yanıyorsa,
 • Bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açıyorsunuz,
 • Adres satırı kısmına ‘’192.168.1.1’’ yazıp Enter’a tıklıyoruz,
 • Kullanıcı adı: admin
 • Parola: admin
 • Olarak girişlerinizi gerçekleştiriyoruz.
 • Modemin içerisine girdikten sonra sağ tarafta gelişmiş yazısına tıklıyoruz.
 • Açılan ekranın sol tarafında yer alan Kablosuz>Temel alanına giriş gerçekleştiriyoruz.
 • Yine karşımıza gelen sayfada,
 • Kanal:1,6,9 ya da 11 olarak deneme sağlayarak işlemlerinizi sonuca kavuşturabilirsiniz.
Everest SG 1600 kanal ayarlarını yapma, everest sg 1600 kanal ayarı, everest kanal ayarı, everest modem çekmiyor, everest sg 1600 kopuyor

Ayarlarınızı bu doğrultu da yaparsanız çekim ve kopma alanındaki sorunlarınızı giderebilirsiniz. Everest marka ürünüz farklı ayarlarını merak ediyorsanız, bizlere bunu yorumdan ulaştırabilirsiniz. Hangi ayarı yapmak istediğinizi bildirmeniz yeterlidir.

Everest SG 1600 kanal ayarlarını yapma, everest sg 1600 kanal ayarı, everest kanal ayarı, everest modem çekmiyor, everest sg 1600 kopuyor

Kanal ayarının 1,6,9 ve 11 olarak sırasıyla deneme yapılması gereklidir. Yani üst üste bu işlemleri yapmamanız gereklidir. 1 yaptıktan sonra kaydedip daha sonrasında 6 ile deneme yapabilirsiniz. Aradan bir yarım saat 45 dakika geçtikten sonra kanalı değiştirebilirsiniz. Sizin kullandığınız modem farklı bir modem ise eğer, o modemin marka ve modelini bizlere bildirmeniz halinde ürünle alakalı gerekli yazımızı hazırlayacağız.

1 Yorum

 1. Merhaba aynı modem bende kullanıyorum sg-1600 modem için konuşmadığım kişi kalmadı tamirci birşey yok diyor müşteri hizmetleri yardımcı olmuyor (Vodefone) sorunum eskiden modem dışarıdan çekerdi şimdi modem yan odadan 1 diş çekiyor komşunun modemi 3.katdan 4 diş çekiyor bizimki çekmiyor o kadar kanal ayarlarına baktığımda autodaydı şuan diğer kanalları deniyorum yardımcı olabilirmisiniz ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here