Paylaş

Merhaba arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz yazımızda Everest SG-1250 modem kurulumu konusunda ilgili işlem aşamalarını nereden yapacağınızı anlatacağız.

Modem kullanımları model ve markalarına göre değişmektedir. Aldığınız modem marka ve modeli de yine size bağlı olacak şekilde değişkenlik göstermektedir. Yani siz istediğiniz modemi alarak onun kullanımı kendinize bağlı olacak şekilde yapabilirsiniz. Everest SG-1250 modem kurulumu konusunda bir araştırma içerisindeyseniz hazırladığımız yazımız işinizi fazlasıyla görecektir.

  • Modem kurulum işlemlerine başlamadan önce kablo bağlantılarını düzgün şekilde takılı olmalıdır.

Everest SG-1250 modem kurulumu

Everest SG-1250 kurulumu

Everest SG-1250 kurulumu için sarı veya gri renkte olan Ethernet kablosunun takılı olması gereklidir. Bir ucunu modemin LAN girişlerinden birine diğer ucunu da bilgisayarınıza takıp işlemleri aşağıdaki şekilde yapabilirsiniz.

  • Boş bir internet sayfası açtıktan sonra adres satırı alanına ‘’192.168.1.1’’ yazıp Enter tuşuna basın.
  • Kullanıcı adı: admin
  • Şifre: admin
  • Yazdıktan sonra ‘’Oturum aç’’ diyerek modemin içerisine giriş yapın.
  • Gelen ekranda ‘’Hızlı kurulum’’ bölümüne tıklayıp ‘’Sihirbazı çalıştır’’ tıklayın.
  • Açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre bilgilerini görene kadar ‘’İleri’’ diyelim.
  • Kullanıcı adı: İnternet servis sağlayıcısı tarafından verilen kullanıcı adınızı girin.
  • Şifre: kısmına da yine internet servis sağlayıcısından verilen şifreyi girin.
  • Daha sonrasında ileri diyerek işlemlerinizi bitiriyorsunuz.

Everest SG-1250 kablosuz ayarı

Everest SG-1250 kablosuz ayari

Everest SG-1250 kablosuz ayarı bulunmamaktadır. Modem sadece kablolu şekilde destek vermesinden ötürü kablosuz özelliği bulunmuyor. Yani siz telefonunuzdan, bilgisayarınızdan ya da televizyonunuzdan bu modeme kablosuz şekilde bağlantı kuramazsınız.

Modemin kablolu internet hizmeti oldukça etkili olmasından dolayı oldukça fazla tercih edilmesinin en büyük etkenlerinden birisi de budur. Yapmış olduğunuz ayarlar sonrasında yine internet bağlantınız gelmez ise bunun tek nedeni alt yapıda oluşan sıkıntıdan kaynaklanmaktadır.

Siz internetinizi doğru bir şekilde ayarlamaya rağmen internetin gelmeme nedeni tamamen alt yapı ile ilgilidir. Ya da size verilen kullanıcı adı ve şifrenin hatalı olmasından kaynaklıdır. Kullanıcı adı ve şifreniz ile birlikte alt yapının kontrolünü yapabilmek için internet servis sağlayıcınızı aramalısınız. Bu işlemleri yaptığınızı söylemeniz durumunda direk olarak arıza kaydı açılacaktır. Bize sormak istedikleriniz varsa yorumdan iletebilirsiniz.

Everest SG-1250 modem kurulumu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here