Paylaş

Kıymetli arkadaşlar, yayınladığımız bu yazımızda Everest EWR N501 repeater ayarı ve kurulumu konusunda vereceğimiz bilgilerle sizleri aydınlatacağız.

Teknoloji çağında olduğumuz bu dönemde almış olduğumuz eşyaların kurulumlarını ya da teknik anlamda yaşadığımız sorunların tamamını araştırma sağlayarak çözüme kavuşturabilirsiniz. Almış olduğunuz Everest EWR N501 repeater ayarı ve kurulumu gibi işlemleri için ilgili ayarların nereden yapılacağı konusu ele aldık.

  • Ayarlara başlamadan önce cihazınızın yan tarafında bulunan repeater tuşuna alarak repeater modunu aktif hale getirin.
  • Daha sonrasında ise ürünün kurulum ayarlarına başlayabilirsiniz.

Everest EWR N501 repeater ayarı ve kurulumu

Everest EWR N501

Everest EWR N501 cihazını aldıktan sonra kuruluma dair bir fikrini yok ise bu konuda sorun yaşayabilirsiniz. Ancak yukarıda da belirttiğimiz üzere artık araştırma yaparak bu ve benzeri tarz işlemlerinizi sorunsuz şekilde tamamlamak oldukça basittir.

Belirttiğimiz ayarı yaptıktan sonra bilgisayar ve cihaz arasına takılı olması gereken sarı Ethernet kablosunu takalım. Cihazın bağlantılarını yaptıktan sonra;

  • Bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açın.
  • Adres satırı bölümüne ‘’192.168.10.1’’ yazıp Enter tuşuna basın.
  • Açılan sayfaya ‘’admin’’ yazıp giriş yapın.
  • Cihazın içerisine girişinizi yaptıktan sonra gelen ekranda kablosuz ağ isimlerini göreceksiniz.
  • Bu ağ isimleri arasında kendi ağınızı görüp onun üzerine tıklayıp bağlan diyelim.
  • Ardından şifre istenilen bölüme ise kablosuz ağınızın şifresini girelim.
  • Yapılan işlemlerle birlikte ayarlarınız tamamlanmış olacaktır.

Everest ewr n501 kurulumu

Everest EWR N501 kurulumu

Everest ewr n501 kurulumu işlemlerinizi yukarıdaki şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu sayede artık modeminizin çekim alanının zayıfladığı bölüme takmanız ile birlikte sorunsuz olarak kullanımlara başlayabilirsiniz.

Everest modem ve repeater konusunda kendisini sürekli geliştirmektedir. Ve bu her çıkardığı ürünler ise daha fazla ilgi görmektedir. Repeater alımlarında genel olarak kullanıcıların ilk tercihleri Everest olmaktadır. Siz de alanı genişletmek amacıyla bu ürünü aldıysanız eğer sorunsuz şekilde kullanımları sağlayabilirsiniz.

Ayarları yaptıktan sonra bağlantılarda yine problem yaşanmaya devam ederse bunu bize yorum alanından bildirin. Gerekli bilgilendirmeniz sonrasında ilgili ayarları gözden geçireceğiz. Ve nerede hata olduğunu size yine aynı şekilde yorumdan ileteceğiz. Umarım anlatımlarımız sonrasında sorununuzu giderebilmişsinizdir. İyi gezintiler dilerim.

Everest EWR N501 repeater ayarı ve kurulumu

2 YORUMLAR

  1. İYİ GÜNLER. KURULUMU YAPTIM FAKAT İNTERNET YOK YAZIYOR. WLAN VE LAN IŞIĞI KAPALI DİĞER IŞIKLAR AÇIK ACİL YARDIM ALABİLİR MİYİM ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here