Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yayınlayacağımız bu yazımızda Everest EWR F303 repeater ayarı ve kurulumu için hangi yolların takip edilmesi gerektiğini detaylı şekilde anlatacağız.

Mevcutta kullanmış olduğunuz modeminizin performansında düşüş yaşanması durumunda aldığınız repeater güçlendiricilerle alanı genişletebilirsiniz. Almış olduğunuz Everest EWR F303 repeater ayarı ve kurulumu konusunda yardım almak istiyorsanız eğer ayarların hangi yoldan sağlanacağını tek tek kaleme aldık.

  • Aşağıdaki işlem aşamalarını yapmanız halinde güçlendiricinizin kurulumunu yapmış olacaksınız.

Everest EWR F303 repeater ayarı ve kurulumu

Everest ewr f303

Everest EWR F303 kurulumu işlemlerine başlamadan önce cihaz ve bilgisayar arasına takılı olması gerekiyor. Kablo bağlantılarınızın takılı duruma getirdikten sonra bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açın. Adres satırı kısmına ‘’192.168.0.1’’ yazdıktan sonra Enter tuşuna basın.

  • Ekrana gelen şifre bilgilendirmesine ‘’admin’’ yazıp giriş yapın.
  • Repeater cihazınızın ara yüzüne girişinizi gerçekleştirdikten sonra sol tarafta bulunan ‘’Kablosuz köprüleme’’ alanına girin.
  • Açılan ekranda ana modeminizin ve çevre ağların wifi isimlerinin yer aldığı ekran gelecektir.
  • Kendi wifi ağınızı burada bulup üzerine gelerek çift dokunun.
  • Ardından sizden wifi şifresi isteyecektir. Modeminizin kablosuz ağ şifresini girmeniz durumunda ok işaretleyin.
  • Yapmış olduğunuz işlem ayarı sonucunda karşınıza ‘’ Evrensel Yineleyici modunu etkinleştirdiğinizde yönlendirici yeniden başlar. Yönlendiricinin yeniden başlama süreci bittiğinde internet arabirimine giriş yapmak için everestwifi.com adresini ziyaret edin’’ şeklinde bir bilgilendirme geldiğini göreceksiniz.
  • Ziyaretinize gerek kalmadan gelen ekrana ‘’Tamam’’ demeniz ile birlikte işlemlerinizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Everest EWR F303 repeater kurulumu

Everest ewr f303 kurulumu

Everest EWR F303 repeater kurulumu için yukarıdaki işlemleri devreye koymanız gereklidir. Bu işlemlerin devreye koyulması ile birlikte kurulum işlemlerinizin tamamlanmıştır. Bundan emin olmak istiyorsanız eğer cihazınızın ara yüzüne ‘’192.168.1.1’’ yazdıktan sonra tekrar giriş yapın.

Ara yüzüne girişinizi yaptığınızda direk olarak bağlantının gelip gelmediğini size gösterecektir. Cihazınızı artık kablosuz şekilde kullanmak istiyorsanız bulunduğu prizden çıkartıp farklı prize takabilirsiniz. Artık cihazınız modeminizden aldığı sinyali sorunsuz şekilde sizlere verecektir. Ve sizde bundan böyle çekim alanında herhangi bir sorun yaşamadan bağlantılarınızı kurabileceksiniz. Kullandığınız Everest cihazınızla ilgili sormak ya da eklemek istedikleriniz olur ise bize bunu yorumdan bildirebilirsiniz.

Everest ewr f303 repeater ayari ve kurulumu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here