Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz yazımızda Everest ewr 523 repeater ayarı ve kurulumu konusunda hangi adımları takip etmeniz gerektiğini anlatacağız.

Evimizde ya da ofisimizde modemden gelen çekim gücü zayıfladığı zaman sorunlar baş göstermeye başlamaktadır. Modemlerde kullanımlara bağlı olacak şekilde belli zamandan sonra çekimde sorunlar meydana gelebilmektedir. O yüzden güçlendirici alarak işlemlerinize devam edebilirsiniz. Everest ewr 523 repeater ayarı ve kurulumu konusunda gerekli olan desteği vererek probleminizi çözüme kavuşturacağız.

  • Vereceğimiz tüyolarla birlikte artık evinizin ya da ofisinizin her köşesinde sanki modem yanındaymışsınız gibi bağlantınızı kurabileceksiniz.

Everest ewr 523 repeater ayarı ve kurulumu

Everest ewr 523

Everest ewr 523 ürünü tercih edilen cihazlar arasında ilk sırada diyebiliriz. Repeater kurulumlarını genel itibariyle bilgisayardan yapmaktayız. Lakin bilgisayarın olmadığı yerlerde ise telefonunuzdan wifiye bağlantı kurarak işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

Bilgisayar varsa eğer hiç telefona bağlantı kurmanıza gerek olmadan doğrudan kablolu bir şekilde bağlantıyı yapalım. Ve ardından bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açın.

  • Adres satırı kısmına ‘’192.168.10.1’’ yazıp Enter tuşuna basın.
  • Açılan sayfada kullanıcı şifresi bölümüne ‘’Admin’’ yazıp giriş gerçekleştirelim.
  • Cihazın ara yüzünün içerisine giriş yaptıktan sonra üst alanda bulunan ‘’Wizard’’ seçeneğine dokunun.
  • Oradan da ‘’Repeater’’ alanına tıklayın.
  • Açılan ekranda ana modeminizin wifi ağ adınızı göreceksiniz. Buradaki ağ isminin üzerine tıklayın.
  • Wifi şifrenizin istenildiği bölmeye modeminizin kablosuz ağ şifresinin girişini gerçekleştirelim.
  • Yapmış olduğunuz işlemlerin bitimiyle birlikte artık bağlantılarınızı sorunsuz şekilde sağlayabilirsiniz.

Everest ewr 523 repeater kurulumu

Everest ewr 523 kurulumu

Everest ewr 523 repeater kurulumu için yukarıdaki bahsettiğimiz ayarları işleme koymanız yeterli olacaktır. Ben bu işlemleri sağlıyorum ancak bağlantı yine yavaş diyorsanız bunun için modemde birkaç işlem sağlamanız gereklidir. Modeminizin içerisine girerek kanal ayarlarınızı ayarlamanızı tavsiye ediyoruz.

Normal koşullarda repeater modeminizin hızını yükseltmez. Sadece çekim alanında yaşamış olduğunuz sıkıntıyı giderir. Hız yükseltmek için aldıysanız yanlış bir işlem yaptığınızı söyleyebiliriz. Çekim zayıf olan yere kurulum sonrasında takmanız ile birlikte çekim alanınızı yükseltmiş olacaksınız. Repeater için sormak ya da eklemek istediğiniz farklı bir husus varsa bize bunu yorum alanından ulaştırabilirsiniz.

Everest ewr 523 repeater ayarı ve kurulumu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here