Paylaş

Değerli arkadaşlar, hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Everest EWR 521N4 repeater ayarı ve kurulumu konusundaki işlem aşamaları hakkında yardımcı olacağız.

Almış olduğumuz modemler belli bir aşamadan sonra çekim alanında sorunlar yaşatabilmektedir. Böyle durumlarda güçlendirici temin ederek karşılaştığınız problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Everest EWR 521N4 repeater ayarı ve kurulumu konusunda bir araştırma içerisine girdiyseniz şayet doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

  • Everest hem modem hem de repeater alanında çıkardığı ürünlerle göz kamaştırmaya devam etmektedir.
  • Evinize ya da iş yerinize aldığınız repeater bağlantılarınızın nasıl yapılacağını ise adım adım aktaracağız.

Everest EWR 521N4 repeater ayarı ve kurulumu

Everest EWR 521N4

Everest EWR 521N4 ürününü tercih ettiniz ve kurulumu konusunda araştırma içerisine girdiyseniz ilk önce cihaz ve bilgisayar arasına takılı olması gereken Ethernet kablosunu takın. Cihazın tüm kablo bağlantılarını sağlayın. Ayarları devreye sokmanız ile birlikte kuruluma başlayabiliriz.

  • Bilgisayarınızdan boş bir internet sayfası açıp adres satırı alanına ‘’192.168.10.1’’ yazıp enter tuşuna basın.
  • İşlem ayarı sonrasında gelen ekranda,
  • Password: admin yazarak giriş gerçekleştirin.
  • Cihazının içerisine giriş yaptıktan sonra size sunulan seçeneklerin içerisinde ‘’WISP’’ işaretleyip ‘’Ok’’ tuşuna basın.
  • Gelen ekranda interneti almış olduğunuz modeminizin ağ ismini görmeniz gerekiyor. Bu ağ ismini gördükten sonra üzerine tıklayın.
  • Ve beraberinde yine modeminizin ağ şifresini istenilen ekrana ağ şifresini girin.
  • Gerçekleştirilen ayarlarla beraber repeater kurulumu sağlamış olacaksınız.

Everest EWR 521N4 repeater kurulumu

Everest EWR 521N4 repeater

Everest EWR 521N4 repeater kurulumu için yukarıdaki bahsettiğimiz ayarları kaleme almanız yeterlidir. Lakin siz çıkartıp farklı prize taktığınızda sorun yaşayabilirsiniz. Karşılaşmış olduğunuz problem için cihazdaki bağlantıları tekrar kontrol ederek farklı bir ağa bağlantı kurup kurmadığınızı test edin.

Ana modeminizin internet bağlantısının olmamasından ötürü de sorun yaşayabilirsiniz. Bu tarz problemlerin önüne geçilebilmesi için ana modemde ki bağlantıları da tekrar gözden geçirmeniz gereklidir. Ürünle alakalı sormak ya da eklemek istediğiniz farklı hususlar varsa bunu bize yorum alanından iletebilirsiniz. Everest firması teknik anlamdaki bu cihazları daha sık olacak şekilde işleme koymaktadır. Bu hususta bizleri takip etmeyi bırakmayın. İyi gezintiler dileriz.

Everest EWR 521N4 repeater ayarı ve kurulumu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here