Paylaş

Everest EWR 301 router kurulumu yapma. Aldığınız Access point cihazınızın kurulumun nereden yapıldığına dair bilgileri yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

İnternet artık çağımızın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Gittiğimiz mekanlarda muhakkak wi-finin olup olmadığını soruyoruz. Tatile gideceksek tatil için konaklayacağımız yerin wi-fi bağlantısının olup olmadığını öğrenip ona göre rezervasyon yaptırmaktayız. Otellerde, iş yerlerinde, ofis ve evlerimizde her yer de internet bağlantısı bulunmaktadır. İnternet artık cebimize kadar girmişken her yerde olmaması beklenemez bir durumdur. Tabi modemler tek başlarına bazen yeterli olmayabilmektedir. Yani çekim alanının yüksek olan cihazlarda belli bir mesafeye kadar interneti sorunsuz sunmaktadır. Daha fazla bir alana sahipseniz eğer muhakkak Access pointlere ihtiyaç duymaktayız. Everest EWR 301 ürünü alıp aldığınız cihazı Access point olarak kurmak istiyorsanız izlenecek adımları kapsamlı şekilde anlatımını sağlayacağız.

Everest EWR 301 router kurulumu yapma

Everest ewr 301 access point, everest ewr 301 kurulumu nasıl yapılır, everest ewr 301 kurulumu bilmiyorum, everest ewr 301 router ayarları, ewr 301 ürününün kurulum işlemleri için nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Almış olduğunuz Everest ewr 301 Access point cihazınızın kurulum aşamalarını ayrıntılı şekilde sizlere anlatacağız.

Everest ewr 301 kurulumu

Kuruluma başlamadan önce kablo bağlantı ayarlarının doğru şekilde yapılı olması gerekiyor. Ethernet bağlantısını doğru şekilde takmanız halinde bilgisayardan boş bir sayfa açıyoruz. Adres satırı alanına 192.168.0.1 yazarak Enter tuşuna basıyoruz.

Everest EWR 301 router kurulumu yapma, everest ewr 301 kurulum, everest ewr 301 access point, everest ewr 301, everest ewr 301 kurulum ayarları, ewr 301 router
  • Default: admin
  • Password: admin yazarak giriş gerçekleştiriyoruz.
  • Cihazın ara yüz alanına girdikten sonra Advanced yazısını göreceksiniz. Bu alana girişimizi gerçekleştiriyoruz.
  • Ardından sayfanın hemen sağ tarafında bulunan Wan Medium Type alanına tıklıyoruz.
  • Wireless WAN kutucuğunu işaretlemeniz halinde Close Scan alanına giriş yapıyoruz.
  • Buraya tıklamakla birlikte kablosuz ağ listesi karşınıza gelmiş olması gerekiyor. Buradan ilgili ayarları kendinize bağlı seçmekle birlikte Ok tuşuna tıklamanız halinde işlemler tamamlanacaktır.
TAVSİYE YAZI: Wifide hiç ağ bulunamadı uyarı veriyor

Aldığımız ürünün kurulum işlemlerini belirtilen şekilde bitirmiş olacaksınız. Olur da sorun yaşarsanız bizlere yorum kısmından bu durumu belirtebilirsiniz. Fakat bu ayarlarla birlikte ürünün sorunsuz şekilde kurulumu bitmiş olacaktır. Artık kullanımları ürününüz de sağlayabilirsiniz.

Everest EWR 301 router kurulumu yapma, everest ewr 301 kurulum, everest ewr 301 access point, everest ewr 301, everest ewr 301 kurulum ayarları, ewr 301 router
Everest EWR 301 router kurulumu yapma, everest ewr 301 kurulum, everest ewr 301 access point, everest ewr 301, everest ewr 301 kurulum ayarları, ewr 301 router

1 Yorum

  1. Ewr 301 aldım interneti komşudan kullanıyorum geçen hafta modem ismini değiştirip Türkçe karakter kullanarak İSMAİL… Olarak değiştirmiş kurulum yaparken karakter hatası alıyorum yardımcı olabilir misiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here