Paylaş

Err connection timed out google chrome hata çözümü ele alacağız. Google chrome tarayıcısı kullananlar için aldıkları hatanın nasıl giderileceğini konu alacağız.

İnternete erişim sağlamak için arayıcı tarayıcılar bulunmaktadır. Son zamanlarda en çok tercih edilen tarayıcılardan birisi de Google chrome tarayıcısı olarak bilinmektedir. Herkesin hızlı ve pratik olarak kullanım sağlamış olduğu sayfanın açılamama sorunu can sıkıcı hal almaktadır. Hele de bilinmeyen bir hata kafa karışıklığına sebebiyet vermektedir. Bir araştırma sağlayacağınız siteye, facebook’a ya da youtube bu alan üzerinden giriş sağlamak isteyen kullanıcılar err connection timed out hatası ile karşı karşıya kalmaktadır. Karşılaşılan bu hata sonrasında ne yapılacağı bilinmemesi de sorunun büyümesine sebebiyet vermektedir. İlk olarak internet ağının kontrol edilmesi gereklidir. Ya da girmek istediğiniz site bağlantısıyla alakalı bir sunucu problemi bulunmaktadır. Yani bir çok ihtimali göz önünde bulundurmanız gereklidir. Haliyle bizler de tüm ihtimalleri göz önüne alarak yaşanan bu sorunun giderilmesine ilişkin detayları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Err connection timed out google chrome

Google chrome çalışmıyor, chrome hata veriyor, google chrome hata veriyor, err connection timed out hatası alıyorum, err connection timed out nasıl giderilir, err connection timed out nedir?, chrome girilmiyor neden, google chrome hata almaktayım. Google chrome üzerinden gezinti sırasında karşılaşmış olduğumuz err connection timed out hatasına ilişkin izlenmesi gereken tüm yöntemleri detayları ile birlikte sunuyor olacağız.

Chrome sayfa açmıyor

Son dönemler de google chrome kullanıcılarının err connection timed out aldıkları hata sonrasında internet bağlantısının test ayarları kontrol etmesi gereklidir. Yani mobilden bağlı ise wifi üzerinden, wifi den bağlıysa mobil olarak bağlantı kurarak soruna çözüm getirebilirler. Eğer her iki bağlantı denendiğinde de bir çözüm olmaz ise aşağıdaki yöntemleri de denemeniz de fayda bulunmaktadır.

  1. Bilgisayarın sağ alt kısımında bulunan wi-fi simgesine sağ tıklayarak ağ ve internet ayarlarının öğesini açın seçeneğine tıklıyoruz.
  2. Beraberinde gelen ekran da bağdaştırıcı ayarları değiştirin ögesine tıklıyoruz.
  3. Yapılan işlem aşamaları sonrasında gelen ekranın ortasında kablosuz ya da ethernet yazısı olacaktır. Hangisiyle bağlıysanız onun üzerine gelip sağ tıklayarak özellikler kısmına geliyoruz.
  4. Son olarak gelen ekranda var olan internet protokolü sürüm 4 yazısını görüp üzerine çift tıkladıktan sonra gelen ekranda DNS bilgilerini (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) olacak şekilde ayarlamasını sağlıyoruz.
  5. Bu ayarlamalar sonrasında tekrar deneme sağlamanız gereklidir.
  6. Sorunun devam etmesi durumunda modeminizin güvenlik duvarı ayarını kapatabilirsiniz. Bunu yapınca da büyük olasılıkla sorun giderilmiş olacaktır.
  7. Son olarak Bilgisayarım > Yerel Disk C > Windows > System32 > Drivers > Etc alanına geldikten sonra en alt kısımda var olan 127.0.0.1 localhost  yazısının altında farklı yazılar görürseniz bu da soruna sebebiyet verecektir. Silip ve kaydetme işlemlerini sağladıktan sonra sorunumuz ortadan kalkmış olacaktır.
  8. Bundan dolayı kontrolleri doğru olacak şekilde sağladığınız da hala daha hata devam ederse yorumda bize durumu iletebilirsiniz.

Err connection timed out google chrome yapılması gerekenleri detaylıca paylaştık. Tüm adımları eksiksiz yapmanız durumunda sorun giderilecektir.

Err connection timed out google chrome, err connection timed out, chrome girilmiyor, chrome hata veriyor, chrome sayfa açılmıyor, chrome err connection timed out

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here